Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nibiru

    tag

    válasz Szabász #79248 üzenetére

    Akkor szoktam átkapcsolni gőzre 5-10 másodpercig, ha a gép teljesen belemegedve sem ad elég forró vizet egy adott kávéhoz. Szimpla szörfölésről van szó tehát, hogy eljussak abba a tartományba ahová a termosztát már nem enged föl. Mivel ezek a kazánok nem hőstabilak, ezzel az induló hőmérsékletet lehet csak beállítani.
    A youtube-on egyébként találtam PID-elt kis Delonghit ami PID-del meglepően jól tartotta a beállított hőmérsékletet, de nem értek hozzá, és egy ilyen olcsó kis gépnél nem akartam idót szánni arra, hogy kiguglizzam, hogy mit és hogyan kéne csinálni. Az biztos, hogy néhány alkatrész beszerelésével (már ha befér egyáltalán) és egy PID-del, ebből az alap gépből is sokkal jobb kávékat lehetne húzni, legfőképp pedig egyszerűbben.

    A hűtőcsapolással ugyanazt csinálom, csak lefelé. Volt már olyan kávém ami akkor volt igazán finom amikor kb. a fél kazánt leengedtem. Olyankor felraktam a kart és azonnal csapoltam. Közben persze már megy a fűtés, így a végére már megint kigyullad a zöld LED, de legalább az induló hőmérséklet sokkal alapcsonyabb.

    Csak egy egyszerű IKEÁ-s húshőmérőm van. Saját referenciának jó, de arra nem, hogy pontos hőmérsékleti adatokkal szolgáljon ha valaki megkérdi, hogy hány fokon érdemes főzni ezt vagy azt a kávét.

Új hozzászólás Aktív témák