Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    válasz Skillet #78216 üzenetére

    Nespresso még vállalható egygombos megoldás, de a Dulco Gusto-tól szerintem még csak presszóhoz közelítőt sem lehet várni.

  • fragola.6035

    aktív tag

    válasz Skillet #78216 üzenetére

    Pár hete nespressozgatok. Lehet találni iható kapszulát, de igazából nagy része ihatatlan. Az eredeti kapszulák jó része silány, átzubog rajtuk a víz. Az SO-k ihatóak, legalább nincs bvennük büdös robuszta íz. A gyári Master Origin Etióp elég jó.
    Media Marktban van Corsini kapsula, azokból az SO-k egészen jók.
    Általában aluloldottak az italok, ilyenkor előáztatással érdemes próbálkozni, sokat javít.
    Mindezektől függetlenül mindenképp a Nespresso-t választanám.

    [ Szerkesztve ]

    https://caffe35.webnode.hu/

  • Piftuka

    veterán

    válasz Skillet #78216 üzenetére

    "Na, király :DDD pedig már kezdtem azt hinni, hogy megoldódik a dilemma"

    Nem annyira nagy dilemma ez.

    Ha kapszulás kávéfőzőt szeretnél, akkor tényleg a Nespresso valamelyik gépe az egyetlen minőségi alternatíva.

    Az eredeti kapszulák ára nem olcsó, de a minőségükben van szórás.(Nekem pl. sokkal kevesebb ízlik, mint amennyi nem.)

    Ráadásul nem csak eredeti kapszulával lehet, és érdemes használni. Én a hazánkban kapható Nespresso kompatibilis kapszulák zömét leteszteltem, és még csak azt sem mondhatom, hogy a legjobbak a legdrágábbak közül kerültek ki.

    A LIDL különleges kiadású kapszulái között is volt jó (600 ft/doboz), és a Kávétársaság oldaláról rendeltek között is volt pár arra érdemes.

    De... azt fontos tudni, hogy ezek a zömmel műanyag kapszulák más formát kaptak, mint az eredeti, így nem feltétlenül jól főzi át őket a gép. Van olyan kapszula (az ALDI-s ilyen), amit sok helyen meg kell böködni (a fóliát és a kapszula részét is), hogy át tudja nyomni rajta a gőzt.

    Van olyan, amit nem kell "böködni", viszont egy kapszula lefőzését követően egy csomó víz van a vízgyűjtő tálcában; szimplán azért, mert "mellé folyik" egy része.

    Ami szerintem most az egyik legjobb a Nespresso gépekhez, a L'Or aluminium kapszulái. Jól, könnyedén főzi át őket a gép, és mentesek attól a jellegzetes illattól, aromától, íztől, amire itt sok "guru" azt mondja, hogy a "Nespresso aromázza valamivel a kapszuláit".

    Ennél szerintem erről szó sem lehet, ráadásul a METRO áruházban legutóbb 599 forintért vásároltam egy dobozzal ezekből a L'Or kapszulákból.

    (A Jacobs aluminium kapszulái nem jöttek be annyira az ízvilágukat illetően, de azok sem rosszak azért.)

    Természetesen itt is fontos, hogy milyen vízzel készíted a kávét. Én a minimális ásványi anyag tartalmú, lágy vizet javaslom.

    Summa summarum: vágj bele bátran! ;)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák