Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toobee

    veterán

    válasz Sinisi #50616 üzenetére

    Nyaralás óta nem találom a tripodom, de bűnbe vittél és ittam 1/4 10-kor egy kávét a kettőstömegű csere örömére. Le is írom, ha a képeknél merülne fel kérdés.
    Szóval:
    1. Fagyóból kikaptam a 2015.08. havi PY AI-t.
    2. 18 grammot kimértem, daráltam
    3. Magasító, szita felpattint és belelapátolok ~9 gramm kávét
    4. A szitán az ecset segítségével átküldöm odaátra, mert ott lesz az igazság
    5. Ha ez kész, akkor leveszem a szitát és az ecsettel középre terelek mindenkit
    6. Kávémérő kanállal szintbe hozom
    7. A tudomány jelenlegi állása szerint ócska Pergtamp klónnal szintbe hozom. Ennél a kávénál sok erőt nem vettem igénybe, inkább finomra állítottam a darálót
    8. Fejhűtés ~89 fokra.
    9. Várok kicsit, majd megy fel a vakszűrő, ezzel addig csapolok, még el nem érem azt a tartományt, ahol a fejhőmérő tizedpontos marad 2 mp-ig.
    10. Várok picit, hump kienged, kar fel, csésze alá. A takarítás részt a fantáziádra bízom.

    Üvegcséket nem szereztem be. Vastag kukászsákban van a fagyóban a kávé, a gyári zacsiban. Fagyasztva őrlöm, kimérés után megy is vissza a helyére. Ezt a lassan fél éves kávét se gondolnám döglöttnek. Titkon ezért választottam, hátha kapok egy kis meleget :) ja és én is utálok forró csészébe csapolni. Képekben:

    https://barbieripnk.hu/

Új hozzászólás Aktív témák