Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeterAgos

    csendes tag

    válasz soldier2 #47348 üzenetére

    Hát, nem ismerem a kifinomult kóstolói nyelvet, "amatőrül" írom a tapasztalataimat. Itteni fórumtársak véleménye alapján vettem a Strietman-t, a segítségükkel PID-eltettem (a saját termosztátja elég nehézkes).
    Egyszerű mint a partvisnyél, atombiztos a beállított hőmérséklet.
    A konstrukcióból adódóan ugyanaz a hőfok a tartályban és a fejnél, tizedfok pontossággal. Ez elég nagy játékteret ad a kísérletezéshez. HG-1-el őrlök, ez már túl van a bejáratáson.
    Reggelente a Lö-betűs géppel egy dupla, a Strietmannal egy szimpla ristretto-t készítek, magam perkelte (Gene) ilyen-olyan arabikákból. A pumpás gépet két okból tartottam meg: van vendégem, aki szereti a kapuccsínót, én meg szeretem a kétféle karaktert. Ja, és inkább az olaszos vonalat kedvelem, újhullám annyira nem jön be.

    Strietman: kevésbé jelennek meg kiugró ízek, harmonikusabban illeszkednek egymáshoz a különféle ízjegyek. Nyugisabb... A másikkal karakteresebb, kicsit savasabb a kávé. Van szép crema, persze nem olyan vastag és tartós mint egy GC-vel (használtam). A Strietman a vonósnégyes, a Lö-betűs a rock zenekar. Mindkettőt szeretem, váltogatva.
    Nem a Strietman ajánlotta módon használom (14g kávé, éppen csak felület-egyengetve), nálam 7.5-8 gramm kávé, közepes erővel tömörítve.
    Valószínűleg az unokám unokája is használni fogja, minimális karbantartást igényel, még én is tudnám javítani (kértem hozzá két tartalék tömítés-készletet).
    Több gépem volt már, ahogyan többféle autómárkát is kipróbálhattam. A gépválasztás nálam egy idő után már érzelmi kérdés. Persze Brikkával/Trabanttal kezdtem, a maga idejében tök jó volt mindkettő :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák