Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldier2

    őstag

    válasz Ábi #37598 üzenetére

    A Cremináról nekem is sokáig az volt az érzésem, hogy egy játék. Ahhoz képest elég jól bírja, és eddig minden kávéval barát volt. Ma pedig tett egy döntő lépést a Ruandával való barátság felé. Eszem megáll ettől, de mikor a nagyon lassú lefolyást nem a durvábbra állítással korrigáltam (az nem volt jó, egy alulkivonatolt lőre lett) hanem fél grammal kevesebbet tettem a kosárba, hirtelen jó lett. Mintha annyira megduzzadt volna, hogy az zavart be, vagy nem tudom mi lehetett, de 18g töltet mellett mindig le kellett takaritanom a pultot és néha a falat is úgy spriccelt, 17,5g-al ment szépen. Nem lett tökéletes a lefolyás így sem, de messze a legjobb amit eddig sikerült húzni . Ma mérgemben hármat ittam, próbáltam szitálni, de már többször megállapítottam, hogy az a Hg-1-al nem barát. Úgy átszaladt a szitált őrleményen, mintha filternek daráltam volna - ki kellett dobni, az volt a negyedik kávé ma.

    Deadzone: amint kinyitotta a zacskót, már ki is csapódott rá a pára. 1x fagyasztottam, a végeredmény nem győzött meg. Szelepes zacskóban egy classic cucc el kéne álljon egy hónapig.

    [ Szerkesztve ]

    Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

  • Wolfy999

    tag

    válasz Ábi #37598 üzenetére

    Igen, volt szerencsém élőben is megcsodálni és kipróbálni a Pharos-Caravel duót. Nem katasztrófa a Pharos használata, a tekerését tényleg elcserélném a Hario-éra, ezzel egy pillanat alatt ledarálod a kávét. A kiürítése tényleg nem a legkényelmesebb, de szerintem egy kis gyakorlás után ez se lenne több idő, mint a Compak-ból kiimádkozni amit lehet. Talán ezen a téren még lehetne rajta fejleszteni, de nem megszokhatatlan így sem.
    A Caravel meg egyszerűen cuki!!! :) Amilyen pici, olyan jó kávét készít. Játszósnak és utazósnak is príma.

Új hozzászólás Aktív témák