Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    válasz Ance #692 üzenetére

    Szóval. Feltehetőleg az új fejlesztés oka, hogy a korábbi védettség elvesztésével a Nespresso kezd kiszorulni a saját kávéfőzője kapszula piacáról. Ez (egyes cikkek szerint) főleg a Jacobs rendkívül agresszív letámadásának köszönhető, akik folyamatosan alacsony áron tartva nyomják a Jacobs és Lor kapszulákat. De ez annyira nem baj, hiszen a nyertesei a vásárlók. Szóval újat kellett kitalálni, amit megint lehet védeni egy ideig. Egyébként azt kell mondjam, hogy ahhoz képest mi volt a cél, azért a fogyasztók javára is szolgál a változás, nem is kicsit.

    Maga a technológia abból áll, hogy a kapszulát felülről nyitja csak meg. Körben sok lyukon keresztül nyomja bele a vizet, míg középen egy nagyobb lyukon keresztül megy ki a kávé. Az extrém crema-t feltehetően úgy éri el, hogy bizonyos időközönként 7000 fordulat/perc sebességgel forgatja meg a kapszulát a kávékészítés közben. :)

    Minden kapszula alján van egy vonalkód, ami a Tchibo-s gépekhez hasonlóan jelzi a gépnek, hogy milyen kapszula került bele, így tudja mennyi vízzel csinálja a kávét. 5 féle van 40 ml/80ml/150ml/230ml és az extrém 414ml. Ez egyébként átírható a felhasználó által és ha nincs átírva akkor menet közben bármikor megállítható, illetve nyomható többször is egy kapszulára víz. Az USA-ból indult az egész, gondolom ez nekik bejön.

    Ami a fogyasztók érdekében történt legjobb lépés, hogy a kávé mennyiségek nőttek, míg az árak nem jelentősen. 3 féle méret van.

    Kicsi: 7 gramm kávét tartalmaz
    Közepes: kb. 10 gramm kávét tartalmaz
    Nagy: kb. 12,5 gramm kávét tartalmaz, a 414 ml-es kapszulája inkább 13,5-öt, mert a mérleg 15-16 gramm között ugrál, az üres kapszula fóliával kb 1,5 gramm a mérlegem szerint.

    Az árak úgy alakulnak, hogy a régi legolcsóbb Nespresso kapszula Németországban dobozonként kb. 4€-4.7€, a vertuo-nál a legolcsóbb 4,5€, a legdrágább 7€, a nagy átlag 5-6€.

    Kis számolás: ott egy sima kapszula kb. 135 forint, a vertuo 12,5 grammos és 6€ áru kapszulája 200 forint. Ez már csak kicsit több, mint a duplája annak, mintha egy hasonló minőségű szemes kávéból csinálnánk egy jó kávét (7000 ft/kg árral számoltam). Én mindig azt mondom, hogy lehet drágának mondani itthon, de nyugaton egy 0,6 centes kávé ár miatt körberöhögnek, ha valaki drágállja. Ez van. A mi fizetésünk alacsony, a jó kávézókban egy kávé meg 400 forinttól indul.

    A kávék finomak és erősek pár kipróbálása után. Mi azért rövidebben isszuk, mint ahogy ő szeretné csinálni, majd átprogramozom.

    A crema ilyen:



    Amit eddig néztem, hogy a korábbihoz képest nagy előnye, hogy a saját kapszulát nem bántja, csak a fóliát, így már gyártják is [link] . Az első főzés után az eredeti fóliát az ember leveszi és a kapszulát elmosva már használhatja is utángyártásra :D Már rendeltem is, csak még nem érkezett meg. Engem főleg azért érdekel, mert nincs darálóm, karos főzőm, de néha innék különleges kávét, ami nem nespresso.

    A gép nagyon cool, mert motor nyitja a kapszulatartót és az is zárja. Szóval menőzni is jó. :D

    Egyelőre ennyi. Ha valakit érdekel esetleg még valami, akkor kérdezzen.

Új hozzászólás Aktív témák