Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz inf3rno #792 üzenetére

    Az adózás nagyon érzékeny terület, és jobb kézben tartani szerintem.

    Valamennyire egyetértek, mindenképpen érteni kell hozzá. Hogy mit, merre, hogyan, mennyiért vállalsz el, ahhoz nagyon fontos az adó vonzat. Meg azért a könyvelők alapvetően nem adótanácsadók, még ha értenek is hozzá, nem biztos, hogy megtalálják neked mi az optimális.

    Viszont a papírmunka részre (könyvelés) nem véletlenül alakult külön szakma, főleg idehaza.

    Szerintem az elején kell csak beletenni a munkát, általában úgy szokott lenni, hogy első alkalommal csinálok leírást magamnak az ilyen ritka dolgokról, a második alkalommal meg azt követem.
    Amíg meg nem változnak a nyomtatványok, vagy hogy mit is kell csinálnod. Ha jól számolom 6 éve tolom már, ami nem sok, de ez alatt is több változás volt, amit követnem kellet. Az ilyenekről, mint amikor év közben szétrúgják az adózásodat nem is beszélve. :(((

    A büntetéseknél legtöbbször az szokott lenni, hogy első körben csak figyelmeztetnek, ha nem tűnik szándékosnak, és második körben büntetnek.
    Ez azért részben az elmúlt 12 évnek volt a kiváltsága. Pár ismerős elmondása alapján a 2000-es évekhez képest a NAV jelentősen elpuhult. Semmi garancia nincs rá, hogy ez ne változhasson a jövőben sajnos.

Új hozzászólás Aktív témák