Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz rii #68 üzenetére

    Áááh, kormány nélküli kajakot felejtsd el komám! Az nem kajak, az valami gyerek-teknö. Ha igazán keményen akarod nyomni a sportot, akkor az evezésre kell majd odafigyelned, ha felveszed a ritmust, 1 órán keresztül nyomni kell, mint egy gép, vagy akinek dobolnak a hátamögött. Nem lesz idöd, kedved, energiád betartani, fordulni, ellenevezni, stb, ha ki kell kerülni egy damilt, egy fürdözöt, vagy fadarabot. Nomeg az elején ez garantált borulás (kiránt a lapát a hajóból).
    Kormány szvsz kötelezö, és rendkivül hasznos. Kb mint egy bicajon. Végülis bedöléssel ott is lehetne kormányozni, kérdés , hogy elég hatékony-e?
    Kormánnyal viszont csak egy pöccintés a lábodujjával, és már szépen kerülöd is ki az akadályt, az ütem megszakitása nélkül, tempózhatsz tovább.

    Egyetlen apró hátránya van a kormánynak : lejjebb lóg a hajó hasánál, igy nyilván ez akad fel leghamarabb, ha túl kievezel a sekélyesbe, vagy fatönköt találsz. De én 6 év alatt 1 kormányt sem csaptam szét, szóval kicsi az esély, ha odafigyelsz. (viz alatti tönkökre figyelmeztet a viz V alakú gyürüzése, vagy korábbi emlékek, mikor még nem volt ilyen magas a vizállás.). Nomeg nem kell ám árnak felvele úgy menni, hogy az egyik oldalon már a partot lapátoljuk!!! Igaz, ott a legkisebb a sodrás, de ezért nálunk nyakonvágás járt, szóval felfele menet is a parttól kb 3-4 méterre, inkább 5-6ra. (Tisza!)
    Törödés : ugyanannyit kiván mindkét fajta. Csak az egyik hálásabb. Nincs azzal a kormánnyal semmi macera, ne parázz már. Néha adni kell neki egy kis zsirt, ahol ékkerék van, vagy ahol súrlódik az üvegszálhoz, és kész. Sokkal egyszerübb konstrukció, mint egy bicaj-fék. Gyak egy eccerü áttétel, 2 csigán. De azis csak azért, hogy mikor jobbra tolod, ne balra menjen (hisz a hátad mögött van a kormánylapát).

    Szerk :
    Ja, beszállás : No igen, az elején mindenképpen mólóról! A hajó alattad legyen, a lábfejed magasságában. Igy mikor bent ülsz, még mindig foghatod a móló lelépöjét. Biztonságot ad, el tudod tolni magad, megvan a kezdö lendület (mint mikor faterod ellökött a bicajjal, csak tekerni kellett. ment is, amig meg nem álltál)
    No itt is fontos, hogy az elején akkor borulsz, ha nem mész kellö sebességgel.
    Partól beszállni énis csak néhány hónap után tudtam. Hisz ha kihúzod a hajót a bokáig érö vizbe, és beülsz, garantáltan letörik a kormánylapát, és bereped a hajó hasa, hosszában. Tehát a kajaknak a vizben kell lebegnie, nemcsak üresen, majd veled együtt is!!! Tehát ez, ahogy elöttem szóló tanult kollegám is mondta : térdig érö vizben kivitelezhetö, minimum! Namost a kezdetekben térdig érő vizben, lábad a nyakadba véve, majd a kajakba belépve, billentéssel seggbecsúsztatás, másik láb bevétel, evezölapát megkeresés, stb, csak képzeld el... tuti a másikoldalon borulás. Persze lehet próbálkozni, ettöl bajod nem lesz, de az elözö esetben (bokaviz) sajnálnám a 100e ft-os kajakodat... :O

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák