Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz rii #9 üzenetére

    1. Nemárt, ha tudsz úszni.
    2. Ha van pénzed, vehetsz hajót, lapátot, felszerelést, és akkor 2 délután megmutatja valaki neked a technikát.
    2.b : beiratkozol edzésre, és akkor X pénz fejében megtanitanak, plusz hajót is bérelhetsz / adnak.
    3. 1-2 hét után már úgy evezel, de úúúgy! :)

    Megdobbant a szivem, mikor megláttam a topicot. 6 évig eveztem az Olajbányász SE kötelékeiben, elöször Gigi, aztán Gyuris Lajos szárnyai alatt. Sajna versenyig soha nem mentem, a suli fontosabb volt. De soha nem fogom elfelejteni azokat a délutánokat, amikor a Tiszán a 186-os fölött meseszép környezetben, távol mindentöl, ami civilizált, ami zajos, ami büdös, csak eveztem, siklottam a vizen, körülöttem a vadszölövel benött fákon.
    Nagyon fáj, hogy ma nem evezhetek, de minden erömmel azon vagyok, hogy ha ritkán is, de le tudjak járni. Pesten milyen lehetöség van? Vagy menjek vissza Szegedre?

    Ave Kajakosok!! Hajóra fel! :C

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz GombócArtúr #12 üzenetére

    Kéne szervezni egy ''Öreg Kajakosok Nosztalgiaklubbját'', aminek keretén belül leeveznénk valameddig, bográcsoznánk egy nagyot, meg visszajönnénk :)
    Bár ez utóbbihoz nem ragaszkodom :))

    hejhhh.. a régi szép idök. :O

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Gombóc : nembaj, mindig kell az ifjúság, hogy feldobja a vén hüjéket :)

    Tildy : üdv a csapatban! :DD

    rii : Remek! Ha ekkora kereted van, akkor tutira találsz neked megfelelö cuccot. Ne is gondolkodj, vedd meg. Figyelj oda, hogy üvegszálas, de méginkább karbon legyen.
    Sajna nekem is az egészben az edzés-szag volt a büdös. Nemazért, szerettem súlyzózni is, jók voltak az esti focik, már mondjuk a heti 2x 12 km futás annyira nem jött be (pedig akkor még le tudtam futni), de legeslegjobban azt szerettem, mikor kivettem a hajót a tárolóból, vizre tettem, és nekivágtam a folyónak, fel, az ismeretlenbe. Volt, hogy haverral ketten feleveztünk Algyöig, ott fürödtünk egyet (az edzöi tiltás ellenére), aztán visszajöttünk. Láttunk őzeket inni a parton, akik amint megláttak, elfutottak az erdőbe. Volt egy kedvenc ''öreghalászunk'', néha vittünk neki pálinkát, cserébe adott halat, amit nagy örömmel vittünk haza :)
    Volt egy fa, amire jó vastag kötél volt felkötve, a kenusok által. Mikor nem volt ott senki, kikötöttünk, azt a partról tarzan-szerüen belengtünk a viz fölé, ott elengedve nagyot csobbantunk a vizben. Aztán mikor messziröl feltüntek a kenusok, pucoltunk, mint állat. Egy egyes kajak kb olyan gyors, mint egy kettes kenu, már ezt is lemértük, hálistennek megúsztuk :)
    Volt, hogy pocok úszott át elöttünk, volt, hogy horgász zsinórjába akadtunk, volt, hogy egy visszaforgóban felgyülemlett 15 négyzetméternyi szemétbe borultunk haverral, addig hüjültünk egymással. Aztán nem volt túl vicces, mikor egy 150 kilós felfúvódott disznó merült fel közöttünk. :Y Orditva úsztunk a túloldalra :C
    Haver lapátjáért úgy kellett leeveznem 500 métert, mert elvitte a sodrás a nagy pánikban.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz GombócArtúr #20 üzenetére

    Tuti, hogy lehet kölcsönözni is! Majd utánnajárok. Ha másnem, leugrunk a balcsira. Grillezünk nagyot a nyaralónkban :)

    Tildy : naná! Kis kövér kölök voltam, mikor odamentem, mindenki ezzel szivatott, aztán mikor eljöttem, középsuliban én voltam a jani. Nem egy bodybuilder alakom volt, tán egyik kajakosnak sincs, de sokan nem mertek kekeckedni, nomeg a lányok is jobban fogadták a köszönésem :B

    rii : Dunán bizti lehet kajakozni, szoktam látni néha, föleg a szigetek körül. Kérdés, hogy megéri-e? Mert itt, a kikötök, meg a böszme hajók között evickélni, hát nem az a feeling... Asszem mindenképpen érdemes lesz elutazni valahova.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz rii #22 üzenetére

    Hát, attól függ, min mész keresztül a partig :)
    Mert mondjuk 1-2 forgalmasabb utca, villamosmegálló, stb - hát, nem lepödnék meg, ha páran hangosan röhögnének :)
    Én Szegeden kb 800 méterre laktam a Tiszától, egy szántóföldön meg a töltésen kellett volna csak átgázolni, nemis ez volt az akadály. Hanem a tárolás. Azért egy 50ezres csónakot csak úgy nem dobhatsz a biciklitárolóba, vagy a sufniba. Azt kenni kell, jó helyen tárolni, hogy le üssék be az oldalát, ne essen le, ne érje napfény, fagy, stb.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Jólvan, maceráltak ezzel már akkoris, nemtudom mexokni. Volt nekem a kajak nemcsak csónak, hanem ladik is. Azon is jót röhögtek. Valahogy sosem tudtam megérteni ezeket a kicsinyes dolgokat, most miért hajó az a szerencsétlen kajak, miért nem csónak? De mindegyis. Szögedi parasztgyerök vagyok, vállalom. :P

    Ez azért jóhir, hogy bárhol vizre lehet tenni a hajót (figyelitek! :C), mostmár csak az a kérdés, hogy hol érdemes? Merthogy pl a szénmonoxidnak, azaz kipufogógáznak mint tudjuk, az a tulajdonsága, hogy lefele száll. Namost a rakpart szerencsés esetben magasabban van, mint a viz felszine, tehát itt városon belül egy jó tempós kajakozással kellő mennyiségü CO-t szivnánk be. Én ezért pártolnék egy offroad.. bocsánat, offwater evezést, valahol távol a nyüzsitöl, a természet - és kedves barátosnénk - lágy ölén.
    No nyilván ezt nem mindennapi edzésként képzelem, ahogy Rii irta, de a fenti eszmefutattásom sztem Te is gondold át, és inkább a kevésbé forgalmas helyek felé evezz. És akkor még a hajókat (itt gondolok a nagy szállitó és sétáló hajókra) nem is emlitettem, amik ugyancsak füstölnek szépen.

    Mindenesetre a topiccal már azt elértük, hogy legközelebb (1 hét múlva) ha a balcsira megyek, egy kajakot tuti kibérelek :C

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz rii #37 üzenetére

    Kajak eladó! K1 alapon, 3000+-os, szénszálmagos (megy 400 Mhzen!), eredeti vizhütéssel :) , munkára kevésbé, játékra inkább alkalmas. Ajándék RealWorld videókártya :)

    Szólok egy modnak, hogy tegyük át + cimváltoztatás.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Átkerültünk!

    Köszi tiv83us! :R

    No Problem - tiv83us

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Gyak. Gege elmondott mindent, amit igy indulásnak érdemes tudni, erre céloztam, mikor azt mondtam, hogy egy már tapasztaltabb kajakos 1-2 délután elmondja neked ezeket a dolgokat, netán megmutatja.
    K1 halál egy kezdönek, már olyan szempontból, hogy vizes lesz párszor az ember, mire 1-2 métert meg tud tenni vele :) Én MK-ban kezdtem, de azzal is volt 4 nap mire néhány mólót el tudtam haladni :C
    Aztán 1 évig nyomtam ebben a kis teknöben, aszittem én vagyok a király! Aztán alám rakták a K1-et (megfelelő beavatási szertartás után), én meg bepattantam, ellöktem magam a mólótól, mire elegánsan kifordultam belöle a másikoldalon. Persze a sok ''ifi'' ott röhögött rajtam a mólón, hát mire jók a barátok? :P
    De valóban, mikor már 3 hete nem borultam, napi 20 km-t nyomattunk, akkor is értek meglepetések. Úszó pingponglabda / kosz / döglötthal kiemelése a tollal, és haver felé dobása nemmindig a kellö sikerrel zárult, hanem borulással. Áh-mit-nekem-ez-az-uszály jellegü dolgok általában 50% eséllyel borulással végzödtek még egy darabig. Késöbb már ezek nem jelentettek problémát, de egy alkalommal a tápéi MAHART hajójavitóhoz orral be volt állva egy bazinagy vontató, és a motorját tesztelték, a sodrással merölegesen lógott be a fara a vizbe, és fullgázon kavarta a vizet. Ilyet még nem láttam, gyerekek, mint az Odüsszeuszban az a viziszörny, kb 2 méter magasra verte a vizet, és a Tisza túloldalán is kb fél méteres hullámokat csapott. Mivel sodrásnak felfele oldalazva (szembe a hullámokkal) nehéz haladni, mi meg mentünk volna haverral, néhány perc vacillálás után nekivágtunk nagy sebességgel a lélekvesztö hullámoknak. Nemondjam, a másodiknál vizbe haraptunk, de ez még hagyján, vagy 5 perc alatt tudtuk összeszedni a cuccot (hajó, lapát, kulacs, kis zacsi a kulccsal, bérlettel, stb), és vagy 200 métert sodródtunk lefele, mire partra tudtunk szállni (a helyszinnel szemben kb 5 méteres leszakadás volt).
    Szóval voltak szép történetek.

    Ja, igen. Boruláskor nem kapszkodunk a hajó oldalába, hogy hátha mégis bennmaradunk, mert 1részt biztosan nem maradunk (kötéltáncos + hosszú rúd = kajakos + lapátja), másrészt az alólunk kiforduló hajó úgy fejbevághat minket, hogy úgy járunk, mint Andie bácsi, és felreped a szemöldökünk. Hazáig kb fél liter vért vesztettem, a sárga törülközöm eredeti szinét már senki nem mondta volna meg. Azóta is van egy kopasz folt a szemöldököm közepén. Emlékül.
    Ha borulunk, akkor boruljunk, vetödjünk, nagy levegövel, nem szégyen az, nem omolik össze a világ, olyan ez, mint bicajjal esni. Csak itt ha felkészül az ember (van rá kb 1 mp), akkor ügyesen tud borulni, netán még a kezében is marad a lapát, és csak a hajót kell gyorsan visszaforditani, majd partraúszni.Viz kiönt, visszaül, evez tovább. :C

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz rii #48 üzenetére

    Már aszittem mással kapcsolatban :C

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz bebean #52 üzenetére

    Úgyám! Pl azokkal a lapátokkal, amiknek vissza van hajlitva a toll az egyik élén (nézdmá', elfelejtettem a nevét... örexem :( ), azokkal kin szenvedés megtanulni! ''Beleakad'' a vizbe, leránt, kiborit.
    Javaslom elsö nekifutásra egy 1000 ft-os falapát beszerzését (egyenes toll, lehetöleg kicsi), és majd ha azzal már suhansz mint egy pisztráng, akkor mehet a karbon, ivelt, stb stb. :C

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz bebean #56 üzenetére

    Folyón egyik legfontosabb szabály : kint a part szélén evezz. Nyilván felfele egyértelmü, lefele jövet viszont sokaknak az a remek ötletük támad, hogy majd a sodrás hozza őket. Na igen, látjuk az eredményt a képen :)
    Nomeg a hajók is bent közlekednek. Nemérdemes ujjat húzni egy vontatóval :DDD

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz rii #68 üzenetére

    Áááh, kormány nélküli kajakot felejtsd el komám! Az nem kajak, az valami gyerek-teknö. Ha igazán keményen akarod nyomni a sportot, akkor az evezésre kell majd odafigyelned, ha felveszed a ritmust, 1 órán keresztül nyomni kell, mint egy gép, vagy akinek dobolnak a hátamögött. Nem lesz idöd, kedved, energiád betartani, fordulni, ellenevezni, stb, ha ki kell kerülni egy damilt, egy fürdözöt, vagy fadarabot. Nomeg az elején ez garantált borulás (kiránt a lapát a hajóból).
    Kormány szvsz kötelezö, és rendkivül hasznos. Kb mint egy bicajon. Végülis bedöléssel ott is lehetne kormányozni, kérdés , hogy elég hatékony-e?
    Kormánnyal viszont csak egy pöccintés a lábodujjával, és már szépen kerülöd is ki az akadályt, az ütem megszakitása nélkül, tempózhatsz tovább.

    Egyetlen apró hátránya van a kormánynak : lejjebb lóg a hajó hasánál, igy nyilván ez akad fel leghamarabb, ha túl kievezel a sekélyesbe, vagy fatönköt találsz. De én 6 év alatt 1 kormányt sem csaptam szét, szóval kicsi az esély, ha odafigyelsz. (viz alatti tönkökre figyelmeztet a viz V alakú gyürüzése, vagy korábbi emlékek, mikor még nem volt ilyen magas a vizállás.). Nomeg nem kell ám árnak felvele úgy menni, hogy az egyik oldalon már a partot lapátoljuk!!! Igaz, ott a legkisebb a sodrás, de ezért nálunk nyakonvágás járt, szóval felfele menet is a parttól kb 3-4 méterre, inkább 5-6ra. (Tisza!)
    Törödés : ugyanannyit kiván mindkét fajta. Csak az egyik hálásabb. Nincs azzal a kormánnyal semmi macera, ne parázz már. Néha adni kell neki egy kis zsirt, ahol ékkerék van, vagy ahol súrlódik az üvegszálhoz, és kész. Sokkal egyszerübb konstrukció, mint egy bicaj-fék. Gyak egy eccerü áttétel, 2 csigán. De azis csak azért, hogy mikor jobbra tolod, ne balra menjen (hisz a hátad mögött van a kormánylapát).

    Szerk :
    Ja, beszállás : No igen, az elején mindenképpen mólóról! A hajó alattad legyen, a lábfejed magasságában. Igy mikor bent ülsz, még mindig foghatod a móló lelépöjét. Biztonságot ad, el tudod tolni magad, megvan a kezdö lendület (mint mikor faterod ellökött a bicajjal, csak tekerni kellett. ment is, amig meg nem álltál)
    No itt is fontos, hogy az elején akkor borulsz, ha nem mész kellö sebességgel.
    Partól beszállni énis csak néhány hónap után tudtam. Hisz ha kihúzod a hajót a bokáig érö vizbe, és beülsz, garantáltan letörik a kormánylapát, és bereped a hajó hasa, hosszában. Tehát a kajaknak a vizben kell lebegnie, nemcsak üresen, majd veled együtt is!!! Tehát ez, ahogy elöttem szóló tanult kollegám is mondta : térdig érö vizben kivitelezhetö, minimum! Namost a kezdetekben térdig érő vizben, lábad a nyakadba véve, majd a kajakba belépve, billentéssel seggbecsúsztatás, másik láb bevétel, evezölapát megkeresés, stb, csak képzeld el... tuti a másikoldalon borulás. Persze lehet próbálkozni, ettöl bajod nem lesz, de az elözö esetben (bokaviz) sajnálnám a 100e ft-os kajakodat... :O

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz rii #71 üzenetére

    1. Amiben az adott évszakban pl futni vagy bicajozni mennél. Kora tavasszal, késö összel már pulcsi, hosszúnadrág kell, esetleg sapka is. Nyáron nyilván 1 fürdögatya + póló. Napra érdemes odafigyelni, mert a vizen csúnyán odaég az ember. Fejkendö, póló kötelezö.

    2. Minden évszakban. Eveztünk volna mi jégtáblák között is, csak nem engedtek. Kezdeni nyilván ilyenkor érdemes. Nem 8 fokos vizben :))


    És muszáj lenne már mindenkinek megtanulnia, hogy ezt a szót pontos j-vel irják... :(((

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz rii #98 üzenetére

    Gyak deréktól felfele mindent. Ezer izom van ott az emberen (vagy lesz :) )
    Még az arcizmaidat is, föleg ha egy nudista strand mellett mész el, netán egy horgász-zsinórba akadsz.

    Némiképp a lábat is, hisz ''biciklizni'' kell, ha az ember szabályosan nyomja, de valóban konvergál a 0-hoz a hatása, izomlázad nemlesz. Ezért vannak a nagy futások edzés elött/után.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Aki úgy érzi, jófej voltam itt, és segiteni akar, hogy Korfun nyaraljak, csekk disz : Bővebben: link

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák