Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz TonTomika #848 üzenetére

    Ja jó, felfogtam, mi kéne, most látom a belinkelt oldaladat.

    "Mert a jQueryt azt nem igazán ismerem és nem tudtam, hogy ezzel is lehet a href attribútumot vizsgálni. "
    JavaScripttel mindent lehet "vizsgálni", és mivel a jQuery tulajdonképpen a legtöbb JavaScriptes művelet köré épít egy "wrappert", ezáltal egyszerűbbé téve a használatát, ezért jQuery-vel is mindent lehet "vizsgálni". :)

    Igazából mi értelme a "highlight" class-odnak, ha semmit nem csinálsz vele?
    Ha jól értem, itt valami olyasmit csinálsz, hogy hozzáadod az aktív elemhez, meg minden szülőelemhez is... bár ezt nem így csinálnám, de ha már így van, akkor a highlight class-nak adhatnál egy display:block tulajdonságot, hogy eleve nyitva legyen. Vagy hasonló. Mondjuk akkor már másképp kéne elnevezni...
    Igazából azt szokták jelezni, hogy melyik MENÜPONT aktív, nem szokás a szülőknek is megadni az aktív tulajdonságra jellemző osztályt.
    Lényeg, hogy amikor lekéred az oldalt, akkor a menühöz szerveroldalon kéne hozzácsapni azt a tulajdonságot, amitől nyitva maradnak ezek a menük.

    Esetleg feltölthetnéd jsFiddle-re a kódot, akkor tuti több kedvünk lesz szórakozni vele. :)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák