Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdanesz

    senior tag

    válasz Qtya123 #36866 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy csoda...de azért azt vegyük figyelembe, hogy az átlag lakosság nagy része nem ilyen fizetésekből él. A saját kis karrieremen belül én is figyelem pl. a többi cég által kínált lehetőségeket. Időnként jelentkezek is, interjúzok...stb.

    Én pl. teljesen más dimenzióban mozgok. Számomra ezért meglepő amikor valaki 2-3 milliós fizuval + több százezres cafeteria-val és szintén óriási bónuszokkal aggódik, hogy miként fog megélni. :) Vagy hogy nem kapott fizuemelést.

    Attól, hogy valaki nem ennyi pénzt keres még lehet ambiciózus. Viszonylag gyakran váltogattam/váltogatom a munkahelyemet...ennek megvan az előnye és hátránya is. Sokszor a pénz vezérelt a váltásnál semmi más.

    akik csak ülnek, hogy hááát végül is megélek, elvagyok, majd csak emelik a fizumat és azt sem tudják, hogy 4 utcával arrább a konkurens cég mit kínál.

    Nem feltétlen kell más céghez menni, hogy az ember jobb pénzügyi poziciót tudjon kicsikarni a jelenlegi munkahelyén. Plusz ott van a kérdés, hogy mi lenne a meló? Full ugyanaz mint amit eddig csinált az illető? Vagy más...több stressz? Több meló? Kevesebb HO? Stb. Sokan csinálják, hogy jelentkeznek másik helyre....megkapja az ajánlatot, majd amikor a mostani helyén bejelenti, hogy menne....akkor a jelenlegi cég 'ráígér' az ajánlatra. Ha alapvetően nem a meló/kollégák/körülmények/főnök miatt távozna valaki....akkor ilyen esetekben is elérhető jobb anyagi körülmény és a váltás bizonytalansága is eltűnik.

    Nemrég nálam is lejátszódott hasonló szituáció. Hirtelen kaptam 20% emelést. És maradtam. Alapvetően nincs bajom a munkámmal, szeretem is...így ismét csak a pénzhez jutottunk ki. (A másik cég sokkal jobb ajánlatot adott)

    Értem én hogy pénzből él mindenki. Kíváncsi lennék rá (kérdés mindenkihez), hogy kinek mi volt az indok amikor váltott? Vonzott az új meló is? Új kihívás? Csak a pénz?

Új hozzászólás Aktív témák