Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoTDoG

    tag

    válasz Vision #31535 üzenetére

    "Elvileg a Hays-ben beszámlázott díjak vannak, nem az, amit az agency kap (annak semmi értelme nem lenne)."

    Erről kellene egy validáció. A Hays kiadványt olvasó munkáltató szempontjából van értelme, hogy a végső díjat tüntessék fel, sőt, számára leginkább csak úgy van értelme. PM-ként mindhárom szektorban láttam a díjakat, én állítottam ki TIG-eket különböző cégeknek. Nem láttam soha ilyen BA napidíjat, megközelítőt sem. Szóval meg merem kockáztatni, hogy ezek agency díjak feltüntetve a Hays-ben és azokból is a top. Amikből még lejött 20-30% mire eljutott a végfelhasználóhoz.

    A mezei BA-t szokták egy lapon említeni a PM kategóriával. Például az említett nemzetközi cloud tanácsadó cég salary guide-jában rendre minden országban magasabb a PM napidíj, mint a cloud engineer. Ezek mentén a 400 EUR, Magyarországról, egy hosszú távú poziért/projektért szerintem továbbra sem nagyon gyenge kategória, még cloud engineer-ként sem.

    Félre ne érts, kívánom mindenkinek, hogy a legmagasabb fizuti harcolja ki magának. De a Hays és az említett cég guide-ja alapján, valamint alaposan ismerve a magyar helyzetet, továbbra is az a konklúzióm, hogy a nagyon gyenge jelző a 400 EUR napidíjra, Magyarországon, hosszú távú (értsd min 6-12 hónap) szerződére szerintem messze van az emlegetett realitástól.

    [ Szerkesztve ]

  • gyépés

    aktív tag

    válasz Vision #31535 üzenetére

    Senior szoftverfejlesztő vagyok, naponta szondázom a linkedint. Idén sajnos rosszabbak a remote ajánlatok, mint tavaly, a 400 euro a lélektani határ, kevés helyen mennek csak fölé. Akkor is jellemzően országon belüli remote. Nem olyan könnyű 400 fölötti napidíjat találni. Van, csak az a ritka. Plusz nyugati árért hátrányból indulsz, tavaly 2 hely is így úszott el, hogy meggondolták magukat a szerződés előtt és magyarnak inkább nem adnak annyit. Idén meg eddig eléggé uborkaszezon van. Remélem tavasszal beindul a szezon. :)

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák