Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • betyarr

    veterán

    válasz Tails111 #830 üzenetére

    A Bitwarden által generált jelszó gondolom teljesen rendben van jelszócserekor?

    maximálisan. be is állítható a karakterhosszúság, illetve, hogy számok, speckó karakterek stb. szerepeljenek-e benne.

    Milyen időnként érdemes jelszócserét végrehajtani?

    ha nincs kényszerítő tényező (értsd: valahonnan tudomásodra jutott, hogy kiszivárgott), akkor én úgy tudom 60-90 naponként szokták szokták javasolni.

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Tails111 #830 üzenetére

    TvuqQ5KXdM4TjJpmvKxLstU&f6er92bFknuEii^*u#zRYxEeMT@JhALCMikrKcCKUL$N79zfspK3p5CKeNdceAL^6j#oiW7q^2vbY9XhU&Cmqc8rTtzP*bCqgew*C2a9 -ez 749 bit entrópiás

    D=©òÌpç¨Áé¶rDÁ.DC)ÃÒóüy¦MS¹Æªzûñtø4DQJKÅA~^E÷ÈU'á4Q*5ý·pÒ6Ï6;ï¹N#F~ÀÙVÂ{SU¨*òÚH¨¤×¼h~Y¢Ûª>³-ß3(ZÖÄEE¶Í'QÁÜ»zü»uɳá?¸ª7cW7©uöX°¥Æu3ß÷mm5T¢3w»ÜLZ°é3°ÓÓ>ÆÐü̪°gÙümÌÊ-ÚnÄ?JCA®·µ³Õ¸°j¶ÖRW®C4¸Õ÷Íì&5ÓU9ô/cÙ2 - ez 2259 bit entrópiás

    Password - ez 1 bites.

    Az első a bitwarden kb.max komplexitás példa, a második a kepassXC kb.max komplexitás példa.
    Millió helyen nem lehet a fentihez hasonló 128/200 karaktert használni. (100, 60, 40, 36, 30, 20, 16, 4! karakterel simitek vannak) Millió hely nem fogad el csomó mindent a második pakkból. (nem lehet használni nyilakat , ø,¥,Æ-és hasonlókat, van ami csak A-Z a-z 0-9 max).
    Nem az fog dönteni jelszófeltörésnél, hogy mivel generáltattad a tényleg véletlenszerű maximálisan elfogadott 25 karakteres jelszavadat, ami tartalmaz betűt számot és @ & # % ! ÷ közül valamennyit, hanem, hogy az volt-e valaha fellelhető azelőtt bármikor az emberiség történetében ;] , köthető-e hozzád, és mennyire egyszerű eljutni hozzá ha 0-1-2>>>a1-a2-a3 sorrendben vagy véletlenszerűen kezdjük keresni.
    A fentebb említett limitációk révén meg nem is rajtad múlik, hogy mekkora az a lehetőleg ismeretlen halmaz, amiből választhatsz, hanem mit képes a weboldal elfogadni.

    Ajánlom, hogy amikor cserélsz jelszót, kezdd úgy hogy állíts mindent maxra, és ha szól, hogy ez, az amaz "nem lehet jelszóban" akkor csökkentsd. Ha már jelszókezelő kezeli, és van copy-paste, vagy auto fill, tök mindegy, hogy 16 vagy 200 karaktert másol a program!
    ____


    Az, hogy milyen sűrűn kell cserélni?
    Ha van 2fa, akkor lényegében egyszer, mert a 2fa megfogja.
    Ha nincs 2fa, de egykérdésért regelt fórum akkor az megint nem lényeg.
    Vannak "x ideig nem lépsz be törlünk" szabályú oldalak, ha szólnak, vagy észben tartod akkor az adott...
    Egyébként meg ahogy érzed. Nekem is volt, hohgy 2-3 helyre akartam belépni egyszerre, és rossz helyre írtam be mind a mailt mint a jelszót. Mindkettő instant csere, mert hibáztam.

    Még külön bónusz: Ajánlom, hogy ha egy jelszót cserélsz, és limitekbe futottál, akkor legyen feljegyezve rendszerben az, hogy melyik oldal mit enged, és ha X időnként lejárós akkor mikor kéne belépned újra, mert ez a kepassXC-ben valamelyest benne van, és nagyon hasznos tud lenni!

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák