Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Először is vegyetek fel egy olyan embert, aki ért is hozzá, másodszor nagyon örülnék, ha egy olyan egyszerű dolgot meg tudnátok oldani, hogy ha véletlenül elkattintok, vagy ilyesmi és a vissza gombra kattintok, akkor a szöveg megmaradjon az üzenetnél, a hozzászólásnál és a hirdetésnél is, mert ez szövegdoboz valami kritikán aluli, még egy textarea is használhatóbb megoldás lett volna, mint ez, na mindegy, inkább nem bosszantom magam, pedig ez annyira egy egyszerű dolog ...

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Viktor0610 #19111 üzenetére

    Volt itt már agyvérzés level ∞ amiatt, mert anno elcseszték az illetékesek és még azóta sem csinálták meg normálisan.
    Egyébként nem, ez ötlet/javaslat volt (mind a kettő), nem bug, az már más, hogy olyan mint egy bug, az meg megint más, hogy eddig nem lehetett megcsinálni normálisan.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Viktor0610 #19113 üzenetére

    Írásban a hangnem olyan, amilyet az olvasó odaképzel mögé, bár igaz, én sem törekedtem arra, hogy véletlenül se lehessen félreérteni, de nem véletlenül, mert anno már jeleztem ha jól emlékszem, ahogy mást is és süket fülekre talált ahogy tapasztalatom, ha meg szép szóval nem megy ... gondolom ismered az eljárást, bár szerintem akkor se kirívó a "hangnem", mert ha én abban írok, az más lenne.

    Egyébként nem hiszem, hogy szerencsére, mert ha sokan egy kicsit is hasonlítanának hozzám és megunnák azt, hogy nem haladnak a dolgok, főleg szép szóval és a jó irányba, akkor nem tartana pl. az ország is ott, ahogy éppen jó mélyen van (jó néhány emberrel együtt természetesen), szép szóval már azokat se lehet onnan eltakarítani, de hát azok is okosak voltak, akik anno odatették őket, na mindegy és most annyival kiegészíteném, hogy nem politizálásként, hanem összehasonlításképpen írtam le, csak most éppen ez a téma volt, ami előbb eszembe jutott, bár az összes valós körülményt tekintve, nem csoda.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz brd #19115 üzenetére

    Ez nem kényelmi fícsőr, hanem alap elvárás lenne, persze ha lenne olyan, aki értene is hozzá és megvalósítaná, viszont a hozzáértés hiányában ugye könnyű ráfogni, hogy "kényelmi fícsőr", na de mindegy is.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz brd #19117 üzenetére

    Hogy őszinte legyek, csak olyan elképzeléseim vannak a fejlesztőkről, amit a munkájuk alapján lehet róluk következtetni, az meg jelenleg nem valami pozitív értelemben vehető és erről ők tehetnek, nem én. Persze most itt nem csak a local storage-es "problémára" gondolok, ugye utaltam magára az egész hardverapróra, amit gyakorlatilag úgy üzembe állítottak, hogy egy kész katasztrófa volt, ráadásul hiányos is (képet problémás volt, vagy nem is tudom meddig nem lehetett feltölteni, ahogy itt sem, még jó hogy a hirdetésnek is az a lényege), azt ha még odamondtad nekik, ők voltak felháborodva, arról egyébként nem is beszélve, hogy az adatbázist is jól megcsonkították pl. az értékelések terén, aminek megint nincs értelme, de mindegy.
    Na nem mondom, hogy emberileg is rossz emberek, mert nem ismerem őket, de azt tudom, ha valaki szakmailag jó, akkor az nem ad ki ennyire félkész "terméket" a keze közül, szart meg végképp nem és ugye mint te is megerősítettél, ez a feladat nem különösebben nehéz, vagyis nem egy nagy etwas, viszont kurva sok felhasználó dolgát megkönnyítené, illetve inkább úgy fogalmazok, hogy sok kellemetlen esemény megtörténtét megelőzné és egy webfejlesztőnek általában a felhasználók igényét kéne nézni (ha csak nem magának csinálja), nem azt hogy hogy tudná a leghamarabb összecsapni, csak hogy minél hamarabb működjön valahogy, aztán meg le van tojva gyakorlatilag, ami azért is vicces, mert tudtommal pont azért kezdték el az új aprót, mert az előzőre a fejlesztői már tojtak, na de ebből meg így egy érdekes paradoxon lett, na de hát mindegy.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Lauda #19120 üzenetére

    Az a baj, hogy sokan nem tudjátok, hogy minek és hogy kellene lenni, na már egy normális társadalomban, de így igazából nem is csodálkozom, hogy itt tartunk.
    Igen, van egy nyilvános prohardver lapcsalád, melynek a használatára tényleg nem kötelez semmi és senki, viszont ez nem azt jelenti, hogy a fejlesztőknek ilyen nagyon minimálisan kell fejleszteni, na meg arról nem is beszélve, hogy nyilván nem maguknak csinálták, hanem a felhasználóknak, ellenkező esetben ...
    Na már most én anno nem is tudom hány éve fogadtam el a felhasználási feltételeket, abban nem volt benne, hogy minden funkcióval lassan majd szívni kell, de bizonyára rosszul emlékszem és ott volt valahol az is, bár nem hiszem, mert akkor nem lennék itt.
    A tulajdonos, illetve a fejlesztő között pedig van némi különbség, na már ha még személyben nem is, de legalább jogi értelemben igen, szóval nem kellene összekeverni a kettőt.
    Egyébként meg bár a politikai helyzet eléggé diktatórikus az országban, azért ez a lapcsalád nem az (még). arról meg nem is beszélve, hogy egyrészt anno nem kellett semmilyen engedély, másrészt amúgy sem ingyen vagyok itt, mert már csak azt is megengedem, hogy a reklámok megjelenjenek, így elvárható lenne érte cserébe a normális és stabil működés, bár szerintem egy jóravaló fejlesztő ezt magától is elvárná, ami meg a stílusos részt illeti, légyszíves olvasd el az ide vonatkozó részt amit írtam.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Diokhan #19122 üzenetére

    Miért, ez most részedről mi? Tipikus fellengzős megmondóemberes semmitmondó okoskodás, csak az a baj, hogy valójában nem mondtál meg semmit, csak szaporítottad a hozzászólások számát.
    Az a baj, hogy azzal sem vagy tisztában, hogy miért ilyen stílusban írtam, ugyanis nekem nem ilyen alapból a stílusom, ezért nem gondolom, hogy ez engem minősít, mert azért volt ilyen a stílusom, mert felbosszantott, hogy egy ilyen nagyon egyszerű, alap dolgot nem tudtak megcsinálni és ez bizony nem engem minősít.
    Látod, én ezen borultam ki, te meg azon, hogy én kiborultam, csak a tiédnek ezért semmi értelme nem volt, mert semmit nem tettél hozzá se ötletként, se javaslatként, csak a másikat próbálod oktatni, ami sajnos nem sikerült, egyébként kérdésedre válaszolva, nem vagyok politikus, ha az lennék, nem itt tartana az ország, mondjuk ezeknél bárki jobb, nem kellenék ide én, na de fejezzük be ezt az off-ot.

    (#19120) Lauda: Bocsi, az utolsó részre nem írtam semmit, írtam hogy nem csak üzenetnél, hanem hozzászólásnál és hirdetésnél is kellene ilyesmi, hozzászólásnál talán még működik is a lapbezáródásos dolog, azonban hirdetésnél már nem, arról nem is beszélve, hogy önhibádon kívül is megtörténhet a lap bezáródása, mert pl. összeomlik a böngésző és ilyenkor bezáródik a weblap és elvész a tartalom, cache-ben viszont nagy eséllyel megmaradna, illetve az elején jóval gyakoribb volt, ami még most is bekövetkezik nagy néha, hogy pont rosszkor léptet ki az oldal és ha a küldésre mész, elvész a tartalom, mert ugye az oldal nem záródik be, a küldést viszont nem tudja végrehajtani, mert nem vagy bejelentkezve, szóval ezt a kellemetlenséget több szempontból sem oldja meg a lapbezárás akadályoztatása.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Plazmacucci #19177 üzenetére

    Még ha csak politika lenne, akkor az ember még azt mondja hogy jól van, főleg ha normális keretek között mozog a dolog és már csak azért is, mert sajnos a politika határoz meg lassan mindent és ugye ami előttem is ki lett emelve, ebben az országban különösen rossz a politikai hangulat, így kikerülni nem lehet és nem is érdemes (persze nem a "akkor csapjunk bele és anyázzunk a másiknak" típusú hozzáállásra gondoltam), azonban a legtöbb esetben nem a politika fele megy el az irány, hanem egyéb hajmeresztő sületlenségek fele, mint pl. a hit/vallás és azok fajtái és mindez egy IT/Technológiai cikk alatt, ahova már múltkor én is beírtam pont emiatt.

    Az meg abszolút hülyeség, hogy emiatt korlátozzák az oldal tulajdonosai a vélemény nyilvánítást bizonyos hírek alatt, ha eddig nem volt még pl. elég komoly politizálás, akkor ezek után lesz, főleg hogy valószínűleg ezzel okot adtok még az olyan gondolatoknak, hogy vajon miért pont az ilyen jellegű témáknál lett tiltva, főleg mikor egyre inkább diktatúráról van szó itthon, szóval kicsit jobban bele kellene gondolni ebbe, főleg hogy ugye akkor az olvasók is elmennek inkább máshova cikkeket olvasni és a reklámokból még annyi bevételetek sem lesz, mint eddig volt, persze ez csak egy lehetséges rossz, amit leírtam, ne így legyen.

    (#19178) Dißnäëß: Azért olyan dolgokba kár és szerintem hülyeség is belemenni, hogy a fizetős felhasználók hozzászólása előrébb kerüljön, mert attól hogy fizet valaki, attól pl. a többi hozzászóló szempontjából nem biztos hogy érdemi, illetve lényeges az a hozzászólás, sőt további nézeteltérések keletkezhetnek ebből a fizetős dologból, én inkább nem erőltetném.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Diokhan #19182 üzenetére

    Már megint csak kötekedsz, ráadásul az érveid nincsenek se túl jól megfogalmazva, se túl összerakva, ergo megint feleslegesen szóltál hozzá.
    Egy cikk alatt egy komment általában egyenlő egy véleménnyel is, ennek a korlátozása/kikapcsolása még csak bizonyos cikkeknél is felér a véleménynyilvánítás korlátozásával.
    Egyébként mint Plazmacucci is írja, illetve amit a legújabb ezzel kapcsolatos témájukba is beírtam, a bajt úgy tudnák megakadályozni, ha meg sem jelennek bizonyos hírek (pl. kormánymédia/propaganda, vagy mint amit az egyik házigazda is kiemelt, hogy az az elmebeteg Trump mit csinál a hülyék földjén, mert engem speciel nem érdekel), mert csak a hírrel is, meg az utána következő esetleges moderációval is csak saját maguknak csinálják a munkát és így nehezen lehet elhinni, hogy olyan sok lenne a dolguk, inkább az az "unatkoznak" dolog jön le belőle.
    Az meg hogy mi van benne a szabályzatban, az egy dolog, ahogy az is, hogy mi lesz hogy ha hülyeséget csinálnak, mert eddig megengedték a hírek alatti kommentelést, aztán a moderáció is lejjebb maradt, most meg hirtelen szigorítani akarnak, persze megcsinálhatják, nem azt mondom hogy nem, de elég negatív következményei lesznek a fórumra nézve, mint azt már többen is megírták az ebben a témában íródott topikban.

    Egyébként meg ez alapból egy IT és azokkal foglalkozó fórum volt, most nem csak az IT cafe-ra gondolok, hanem a prohardverre, gamepodra, mobilarenara meg mi van még? Szóval mind az IT-vel, illetve az azzal kapcsolatos hardverekkel és szoftverekkel foglalkozott és hogy őszinte legyek és egyben igazat is mondjak, a tulajdonosok/üzemeltetők baszták el az egészet azzal, hogy engedték anno a politikai, vallási és egyéb témájú témák/topikok megjelenését, majd terjedését és az ezzel kapcsolatos "ez szabad akkor mindenhol" típusú attitűd/magatartás terjedését, azt ugye most esett le nekik ennyi év után, hogy bizony ez nem vezet jóra... szóval inkább nem kommentálnám tovább.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Lauda #19190 üzenetére

    Később értékelésnél úgy is kiderül, akkor nem mindegy? Persze már ha nem marad el az értékelés.

Új hozzászólás Aktív témák