Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #14262 üzenetére

    Nagyjából ugyanazt írod le, mint amit én...

    "valóban értékes hozzászólások alapján pontoznák, kompletten a felhasználót"

    vs.

    "a hozzászólások tartalma, az általános tevékenység alapján tudja eldönteni, egy felhasználó mennyire hasznos tag"

    "Más rangja meg nyilván valamilyen szinten értékmérő, jellemzi az adott tagot."

    vs.

    "A rang legfeljebb annyit igazol, hogy eddig legalábbis képes volt az illető megmaradni a közösségben sok hsz.-szel, viszonylag régóta."

    "De, láttam én már elég blődséget magasabban kvalifikált emberkétől és szintúgy okosságot is az alsóbb osztályból."

    vs.

    "újoncoktól is láttam már nagyon értékes hozzászólásokat pl. programozós topicokban - és persze az ellenkezőjét is."

    Ám mi van akkor, ha a hozzászólás tartalmát nem tudom megítélni, mert mondjuk nem értek az adott dologhoz? Akkor nyilván megnézem, hogy ki írta - és milyen a rangja ( kénytelen vagyok, hisz' ez a mérce jelenleg). Ha, találkoztam már vele akkor nagyjából el tudom dönteni, hogy a mondanivalója helytálló, hasznos lehet-e. Máshol jókat ír, vagy csak trollfocizik mindenhol és attól lett az a rangja, ami. Viszont ha nem ismerős, akkor hosszas olvasgatás útján tudok csak konklúzióra jutni. Ami a logout-on például érdekes is és sokszor meg is teszem. Ha, valaki olyat ír, ami felkelti a figyelmem mondjuk egy szakmai topicban, akkor elkóricálok a blogjára - ha van - és megnézem miket ír. De, ez nem minden esetben fér bele, akár időbe, akár más okból.
    Példáddal élve, a programozós topic-ban, egy mélyebb téma kapcsán nem tudnám eldönteni, hogy egy újonc okosat írt-e, vagy egy PH! félisten butaságot. Ez még relatíve kis baj, mert maximum nem fut le a program, vagy bedől a DB. Ellenben villanyászásnál már nem biztos, hogy egy legyintéssel intézném el egy vezeték rossz bekötésének tudatosulását, felszálló füst vagy égnek meredező séró útján.
    Tehát, pontatlan a jelenlegi rendszer, mert pusztán csak a hozzászólások számát (illetve a regisztráció óta eltelt időt) méri, nem pedig a hozzászólások értékességét.
    Még egy dolog, ami torzít. Nézzünk egy 280 napos reget, 3000 kombinált hsz.-el, ami ugye őstag rang. Első blikkre mindenhova beírogató, pletyós mókusnak néz ki. Pedig meglehet, hogy egy igazi szaki és penge abban amikhez ír, de ezt anélkül, hogy figyelemmel kísérném nem tudom megállapítani, mivel csak a nagy számok alapján kapott rangot látom, nem pedig a valós értéket.

    Ezzel szemben a felhasználó 'pluszolása' az általános fórumbeli tevékenységét mutatná a hozzászólásai alapján.

    És még valami:

    "kötetlen, pontvadászmentes övezet"

    vs.

    "vadászni se nagyon lehetne, hisz kényszerűségből nem lehet jókat írni. De, ha mégis, akkor az baj lenne?" :)

    Persze ez sem kikezdhetetlen módszer, hisz' egy kötetlen fórumon olyan nincs és nem is lehet. De, kicsit talán reálisabb lenne.

    ...elmúlik...

Új hozzászólás Aktív témák