Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Hali!

    Sajnos már negyedszer veszem fel a bsz2-t és nem tudom, hogy hogyan kéne rá készülni, mert most sem sikerült az első zh.

    Elsőre felvéve nem vettem komolyan, nem jártam be gyakra, elismerem, hogy megérdemeltem a bukást.

    Másodszorra se nagyon figyeltem gyakon, mert elég gáz gyakvezem volt, bár mehettem volna máshoz is, így ekkor is megérdemeltem, hogy bukjak.

    Harmadszor jártam minden héten egy eltés különtanárhoz, viszont előadásra nem jártam, valamint gyakon se nagyon figyeltem, a második zh meglett viszont az elsőt nem sikerült még pótpóton se megírni 24 pontra (gyk 40%, 2-es alsó határa), ez szerintem nem csak a hanyag hozzáállásomnak tudható be, hanem mert irdatlan nehéz zh sort raktak össze (2011 őszi félévről van szó)...

    Negyedszer már tanultam a hibáimból, szorgalmasan jártam előadásra, figyeltem, bár vannak olyan dolgok amelyeket sosem fogok tudni megérteni, mert egyszerűen nem áll rá az agyam (számomra bonyolult bizonyítások, pl 4 színtétel, könig törzses füvönálló lányok és fiúk). Bár neptun szerint Mosolygós Halál becenevű gyakvezhez vagyok beosztva, nem hozzá járok, hanem a jó öreg Anal1 gyakvezemhez (Richlik), aki jól is tanít. Minden gyakfeladatot értettem, amit nem annyira, azt meg is kérdeztem.

    Végigcsináltam zh előtt az összes gyakfeladatot (zh sorokat viszont nem oldottam, mint előző félévekben), tudtam az összes tételt/definíciót.

    Erre kézhez kapom az első zh feladatsorát és egyszerűen nem tudok hozzákezdeni, mert nem tudom, hogy mire kíváncsiak, melyik tételt, definíciót kell alkalmazni, milyen témakörben kell tapogatóznom... Előző félévekkel ellentétben (őszivel mondjuk nincs ellentétben, mert akkor is hasonló, 75%-os bukást eredményező feladatok voltak, állítólag ez most 85%-os bukással "büszkélkedhet") nagyon "gyakorlatias" feladatokat találtak ki, tehát nem adnak egy gráfot és van-e benne hamilton vagy euler, hanem pl olyan, aminél a feladat leírását alig tudom megérteni...
    Adtak egy folyamot ami annyira bonyolult volt, hogy 1 órába telt kb segédgráfokkal kihozni a max folyamot, utána nem sok idő maradt ilyen innovatív, cs tanszékes gondolatmenetek kitalálására a többi feladatnál.

    Tehát az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megtanulni azt a szemléletet, amit elvárnak egy bsz2 első zh-n?

  • geckowize

    őstag

    válasz Vasinger! #9836 üzenetére

    Analízis 1/2-ből ha emelt matekon voltál és deriválásból/integrálásból kb általános x az n-ediken képletet tudtad, akkor is össze lehet szedni 3-ast, 4-est, persze ha leülsz és végigrágod magad a gyakorlati anyagon, itt a titok a sok gyakorlás, elméletből szinte semmit nem tudtam és Anal1 3-as, Anal2 4-es lett.
    Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: felesleges

    BSZ1-2: Aki nem szandálzoknis, matektáboros, matekversenyes, tüdőgatyás autista, vagy ennek pár fokkal enyhébb változata, annak bizony keményen rá kell feküdni. A siker kulcsa, hogy rendszeresen elő kell venni szorgalmi időszakban és ráfeküdni, oldogatni feladatokat, definíciókat, tételet kívülről fújni (bizonyítás sokszor segít a megértésben, bár én sokszor csak összezavarodtam)... Igazából a ZH-k a kemények, ha azok megvannak, azért vizsgára már nem kell olyan sokat tanulni, persze a vizsga ebből elég szopatós: húzol egy tételt, ha azt tudod, belekérdeznek majdnem az összes többibe, aztán 1 def/tétel nem megy, vagy nem tudsz vele számolni, mehetsz haza...
    Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: lehet hogy nem árt kicsit a lineáris algebrának utánanézni, nagy dózisban kapjátok majd a diszkrét matekot, aztán a távolinak tűnő első zh-n elég sok múlik (ha sikerül, akkor a másodikból mehetsz 3-szor még, de ha nem akkor a 2.-at egyszer megírod és ha nem sikerül buktad a tárgyat)

    Progalap1-2: Én mielőtt felvettek annyi volt a tudásom C-ből, hogy egy hello worldöt talán kiírtam, de még azt sem értettem. :) Megvettem a C-s könyvet és végigmentem az egészen, majdnem minden feladatot megcsináltam, és ez meg is hozta gyümölcsét, szerencsére meglett 2-esre... Nagyon sokan buknak és ebben az a szopás, hogy nincs keresztfélév, ismerek olyat, aki 8. féléven van és most sikerült neki prog2... Bár hozzáállás kérdése, viszont pót és pótpótZH úgy hallottam, hogy nagyon nehezedik...
    Prog2-n is érdemes a félév során rendszeresen csinálgatni feladatokat, gyakorolni, szorgalmikat megcsinálni (2 éve még volt, nemtom most mi van).

    Szoftlab1-2: Prog gyakorlati része, tehát itt gépen írjátok a cuccost, tehát a prog1-2nél leírtak itt is érvényesek.
    Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: Elkezded a C-t nagyvonalakban csak, hogy ugyancsak ne nagy dózisban kapj olyan ismeretlen dolgokat, amit nem lesz idő a félév során más teendők miatt behozni.

    Digit1-2: Aki gimiből és nem infós szakközépből jön az kiscit wtf fejjel fog nézni, de úgy, hogy típuspéldákat begyakorlod, meg valamit konyítasz hozzá, át lehet azért menni szerintem...
    Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: felesleges

    Mikmak/Menválgazd: :DDD
    Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: :DDD

    Tesi A/B: :)
    Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: :)

    Tanköri 1/2: elég szopó, szorótárgy :DDD
    Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: nézz utána neten, milyen kocsmák vannak, ahova majd elmentek iszogatni :)

    [ Szerkesztve ]

  • geckowize

    őstag

    válasz Vasinger! #9823 üzenetére

    Ha első 2 félévben minden tárgyat meg akarsz csinálni, nyugodtan pihenhetsz nyáron, esetleg nagyvonalakban nézd át azokat a dolgokat, amiket előző hsz-ben leírtam.

    Többi nyáron is enged a mérnök infó szak rengeteg időt, június közepéig, esetleg júni huszonvalahányadikáig szokott tartani a vizsgaidőszak tavasszal, de ha nem kell semmiből többször vizsgázni, meg elővizsgára érzel affinitást amiből van, akkor le lehet tudni gyorsabban is.
    ELTE-seknek, és pár más egyetemen/főiskolán úgy tudom júli első hetében még tart a vizsgaidőszak mondjuk nem tudom mit sírnak 1 hetes őszi meg 1 hetes tavaszi szünettel, ami nekünk 2 nap sch qpa ősszel, meg 1 nap tavaszi "szünet", húsvét hétfő...

  • geckowize

    őstag

    válasz Acsifun #9954 üzenetére

    Igen, a gólyatábor után, és első félév közben/után hasonlóképp éreztem én is a szociálisan és/vagy higiéniaügyileg visszamaradott de tanulmányilag előrébb álló évfolyamtársakról, le kell szarni azt' kész.
    Biztos találsz hasonlót mint te, aztán együtt fikázzátok majd a kockákat, így áll helyre a világ egyensúlya. :DDD
    Ők el tudják maguktól is végezni az egyetemet, de szerintem van az a típus is (pl én, ezek szerint te is), aki -hozzá hasonló- haverok nélkül nem bírná (jönnek-mennek az infók, hogy kell elvégezni egy tárgyat, együtt tanulás, anekdoták, meg persze az egyetemen kívüli életben is jó, ha van :) ), előbb-utóbb kialakul majd.

    Emlékszem, én is kétségbe voltam esve első félévben, anal1 zh még meglett, de utána bsz1 bukó, mikmak bukó, digit1 bukó, ergó bukó... Át tudom érezni :D Aztán erőt vettem magamon + haverok segítettek, bsz1en kívül minden meglett, ahhoz kicsit több gyakorlás kellett volna, mint amit csináltam.

    Ja meg az ilyen kockák általában úgy akarnak menők lenni mások előtt, hogy azt mondják, lószart se tanultak erre meg arra, persze aztán egész hétvégén ott nemierőszakolta a könyvet, meg hát aki volt matektáborban meg versenyen, az alapból már egy tágabb szemlélettel rendelkezik.. Ezzel nem a nálam okosabbakat akarom leszólni, hanem azokat, akik azzal akarnak többnek tűnni mások szemében, hogy összevissza kamuznak, hogy jaj ezt tegnap este olvastam át aztán után mondja, hogy úh majdnem nem lett ötös... Na ezeket szájbaverném vasalóval.

    Progon meg úgy tudsz segíteni (legalábbis én zéró programozási tudással így léptem túl), hogy beszerzel valami könyvet (akár elektronikusan), és nekiállsz gyakorolni belőle. Én megvettem a C könyvet és ha nem is vettem végig, de gyakoroltam, amikor volt kedvem és időm rá, meglett 2-esre, de volt aki nem vette a fáradságot és 5. vagy 6. félévben végzett prog1gyel, igazából gyakorlás, hozzáállás kérdése.

    [ Szerkesztve ]

  • geckowize

    őstag

    válasz vans? #9995 üzenetére

    Sokan mondjak ezt, de nekem matekbol felfrissitett egy jónéhány dolgot, így elég jóra írtam meg a 0. Zht, nem kellett felvennem a bevmat vagy mi a szart, továbbá analbol is jó zht írtam annak ellenére hogy csak a kínai jeles segedletbol tanultam (gyakanyagot elég lett volna vegigvenni).

  • geckowize

    őstag

    válasz DBAtti #10000 üzenetére

    Schonherzbe nem kell senki bevigyen ha vikes vagy, elég a vikes diák, és adnak ideiglenes vendegkartyat.

  • geckowize

    őstag

    10 felev alatt lesz meg legjobb Esetbeb a bsc, akkor nemtudja vki, hogy mscn igy hany felev lehet max allami?

  • geckowize

    őstag

    válasz concret_hp #10364 üzenetére

    Végén meg ez van:

    Vagyis függetlenül attól, hogy 7, 8 vagy 9 államilag támogatott félév alatt végezted el a BSc-t (vagy az ötéves képzést) a 12 féléves egyéni támogatási időből csak 7-et vonnak le, így 5 államilag támogatott féléved marad MSc-re.

  • geckowize

    őstag

    Hello
    tudtommal elég sok 9gag látogató van a BME-n, ezért is írok ide, mert nyílt egy 9gag topic itt PH-n.

  • geckowize

    őstag

    válasz peter9228 #10985 üzenetére

    1. Kolesz
    A kolesz kétféle lehet, ha VIK-re mész: vagy SCH, vagy TTNY. Az előbbi fényévekkel jobb, az utóbbi egy kalap szar, akkor már inkább albérlet.
    Én mind3-on túlvagyok, 1. félév TTNY, aztán 2,3,4: SCH, majd 5. TTNY megint és ezután döntöttem úgy, hogy valahogy összekaparom abérletre a pénzt, minthogy ebben a szocreál munkásszállóban rohadjak meg 40 percre a sulitól, ahonnan 10 percenként jár a 33-as...
    Nem elég, hogy 4 ember van összezárva egy kis szar szobába, ahol minden bútor minimum 50 éves és leharcolt szar (hűtő alapesetben nem jár a szobához!), hanem aki pl nem tud úgy tanulni, hogy ketten dotáznak a harmadik meg filmet néz, zenét hallgat és/vagy pofázik, akkor a tanulóba kimenvén szembesül azzal, hogy vagy valaki éppen azért vette ki a tanulót, hogy gyertyafényes vacsorával lepje meg kedvesét (true story), vagy azzal, hogy valamilyen haveri csoport a zhjuk előtt szépen bemegy és végig hangosan pofázva tanul, vagy pedig szimplán az ingerszegény életből jött, stréber, szandálzoknis igénytelen, south park wowos részben lévő wowkockára emlékeztető "képződmények" akkor jönnek rá, hogy óvodából nem volt elég és a folyosón rohangálva, visítozva, majd a tanuló közelében élik a TTNY híres, legfőbb pozitívumaként emlegetett, színvonalas közösségi életét.

    Egyébként mégha komfortérzetben a schönherz 100x jobb, tanulásban azért annyival nem. Például mikor sok mindenkinek van zh-ja, alig lehet üres tanulót találni, de legalább nagyobb a terem és nem egymás pofájában ültök. Persze ha oda is bejönnek többen egyvalamit tanulni és pofáznak, akkor sajnos ugyanolyan idegesítő lesz.

    Most biztosan páran le fognak hurrogni, hogy milyen béna vagyok, hogy nem tudok tanulni egyrészt a szobában, miközben járkálnak, zenét hallgatnak, mindenszart csinálnak, másrészt a tanulóban ha pofáznak. A válaszom, hogy akármennyire is erőszakolom meg magam, nekem a koncentrációhoz csönd kell és kész. Más lehet, hogy a gép előtt ülve, zenét hallgatva, filmet nézve, aknakeresőzve, mással beszélgetve olvassa a diákat és sikerül a zh-ja, de én nem vagyok ekkora géniusz, elnézést.

    Valamint a schönherzben 2 hetente van buli a földszinti nagy teremben, úgyhogy ha 2-3, esetleg 4. szintre osztanak be, akkor eléggé lehet hallani a ducduccot. (én a 3.-on laktam 2 félévet, és ott igencsak átment a falakon a zene).
    Párszor volt olyan, hogy kiakadtunk szobatársaimmal (és egy pár normálisabb emberrel) egyetemben, méghozzá olyanokon, hogy valaki hajnali 1kor kurvahangosan trombitál (másnap 8kor zh-nk volt, úgyhogy mi annyira nem röhögtünk ezen a "viccen"), ezt szóvá is tettük a koli levelezési listáján és elkezdődött egy flamewar arról, hogy "ez nem apáca zárda", meg "menjen albérletbe aki nem tud közösségben élni" (ezt annak aki elégedetetlenkedett, hogy miaf*sznak kell trombitálni ilyenkor)... És persze az volt a kifogásuk a trombitálást viccesnek tartó, gondolom ebben partnerkedő egyedeknek, hogy "miért nem jössz személyesen és szólsz, de gáz vagy, hogy levlistán powerkodsz..."
    Ezek biztos azok a gyökerek, akik mindenféle közösségi pontból bentmaradnak koliban, de az átlaguk 1,00 alatt van és az egyetem előtti életükben nem bírták kiélni magukat, így hát, mint a ttny-es esetben, ezek is úgy érzik, hogy most végre kiélhetik magukat, mert találkoztak a többi fajtársukkal.

    Sajnos semelyik koliban sem lehet az efféle a dolgokat elkerülni, de nekem 5 félév alatt már tele lett a tököm azzal, hogy senki nem tud a másikra tekintettel lenni, a tanulás és alvás néha nagyon problémás volt, így albérletben folytattam tovább.
    Abból a szempontból amúgy jó a koli, hogy gyorsan lehet infóhoz jutni, pl valami problémád van, egyből oda tudsz menni valami ismerőshöz a szobájába, személyesen, hogy "nézz már rá lécci", de engem ez a lehetőség közel sem kárpótolt a fenti negatívumokkal szemben.

    2. Bekerülés, kikerülés
    Igen, bekerülni szerintem nagyon könnyű, bentmaradni nehéz, de azért nem teljesíthetetlen, a mi évfolyamunkban, akit ismerek az 2. félév végén a (jelenleg már nem létező) n*15 kredites szűrő miatt úgy esett ki, ha tényleg telibeszarta az egészet és/vagy elitta az agyát, vagy pedig egyszerűen túl nehéz volt neki, nem arra számított, mint amit kapott.

    Átlagos hét nincs, van a szorgalmi időszak kezdetétől az első ZH-ig tartó idő, az a "boldog békeidő" :) (kb október közepe volt nálunk mérnök infón), utána viszont általában minden hétre jut legalább 1 ZH, ami eléggé lefoglalja az embert, te dolgod, hogy hétköznap suli után tanulsz rá, vagy pedig hétvégén, vagy mindkettőn.

    3. Fizika
    Nekem Pacher Pál volt az előadóm (másik csoportnak Gimesi vagy ki), lehet ő már nem tanít, órára esetleg csak Magic Karcsi kísérleteirt volt érdemes bejárni. Én nem jártam be, helyette olvasgattam a Hudson-Nelson féle 1000+ oldalas könyvet, gyakon próbáltam figyelni. Kicsit többet kellett volna belefektetni, vagy kellett volna hozzá érzék, gusztus, de én csak bemagoltam a gyakfeladatokat, meg a kiegészítős mondatokat amik ZH-n/vizsgán voltak és valahogy átcsusszantam.

  • geckowize

    őstag

    Hello!
    Van valaki, aki mérnök infós és Mobil infokommunikáció szakirányon volt/van? IHTÜ-ből (Infokommunikációs hálózatok tervezése és üzemeltetése) nem tudom, hogyan lehetne a vizsgán előforduló gyakorlati feladatokat megcsinálni, mivel a diákon semmi nincs leírva (órára sajnos nem tudtam bejárni), akit ismerek és csinálta, az meg mondta, hogy semmi feladatot nem tudott, elméletet magolta csak be... így is épphogy 2-es lett...
    Az a gáz, hogyha bukom, nem tudok végezni jövő félévben (szakdogához ugye kell), csak ősszel...

  • geckowize

    őstag

    válasz Dolby #11169 üzenetére

    én olyan szakmai tárgyal még nem találkoztam amiben teljesen haszontalan tudnivalókkal szívatnák a hallgatókat

    Jelek, szabtech? Minek, kinek kellenek/kellettek ezek? Ha valaki az elméletet meg akarja tanulni, készülhet a brainfuckra... Persze ha nincs benne vajmi villamosmérnöki érdeklődés.
    Adatb-ből se értem a jelenlegi nehézséget, főleg, hogy azt hallom szoftverfejlesztőktől, hogy semmire nem használták mióta levizsgáztak... Aki nem adatbázis isten akar lenni, annak tök fölös ezt a rohadt könyvet bemagolni, hogy utána semmire ne használja...

    De persze cáfoljatok meg, hogy ti mire használtátok ezen csodás tantárgyak anyagait.

    [ Szerkesztve ]

  • geckowize

    őstag

    Hello!

    Ha minden jól megy jövő félévben fejezem be a BSc-t, de már most február 15-ig jelentkeznem kell MSc-re, ha akarok menni.
    A ropiról (rendszeroptimalizálás) nem sok bíztatót hallottam, főleg úgy, hogy bsz3nak is nevezik, wienerestül mindenestül, és nekem a bsz1-2 mondhatni nagyon megfeküdte gyomromat (bsz1 másodszorra, bsz2 negyedszerre sikerült), így, ahogy nézem nem sok választási lehetőségem maradt, mint a médiainformatika szakirány, ahol egyedül nincs a tantervben ez a tárgy. De egyébként bsc-n is majdnem arra mentem, de valamiért mégsem.
    Bsc-n mobil infokommunikáció szakirányon voltam tehát, nem médiainfón. Meg tudja valaki mondani, hogy ez jár-e hátránnyal és ha igen, mekkorával?

    Most hogy rákerestem nem találtam azt a hozzászólást, de az elmúlt 1-2 hétben volt pont itt, hogy nem valami erőforrásigényes ez a szakirány, többihez képest félgőzzel lehet csinálni, mellette lehet dolgozni. Ez jól hangzik, de gondolom csak annak aki a médiainfót elvégezte bsc-n, nem? Ha mobilról jövök akkor azért gondolom oda fog b.szni... De cáfoljatok nyugodtan.

    Magát a félévet elkezdeni ősszel lehet egyáltalán? Mert egyenesben alapjáraton tavasszal kezdik a szerencsések, 8. félévben. Mindenből van kereszt, hogy ősszel is lehet menni?

  • geckowize

    őstag

    válasz bAtt001 #11596 üzenetére

    Most jutott időm visszaolvasni a topicba, sry :B

    Mikor voltál adatbéből, 10-én? 5-én nem?

  • geckowize

    őstag

    válasz bAtt001 #11829 üzenetére

    Jah, én 5-én, csütörtökön voltam és ott a beugró utáni idegtépő várakozás során beszéltem több, számomra ismeretlen sorstársammal is, és azt gondoltam valamiért a hozzászólásodból, hogy az egyik pont te voltál. Ez csak azért (lehetett volna) nagyvalami mert itt PH!-n már több topicban (főleg SGS2) is váltottunk szót. :)

    Hogy ontopic legyek: nem lett meg az a vizsga 5-én egyébként, vagyis csak "félig", azért mert megalkudtunk az engem vizsgáztató gyakvezzel, hogy következő héten kedden, 10-én menjek megint, de úgy, hogy nem kell még egyszer beugrót írnom, csak tanuljam meg kicsit jobban. Mert bizony mondtam elég nagy hülyeségeket (pl nem is tudtam akkor ilyen definícióról, hogy 3NF-ig garantálható a függőségőrzőség és veszteségmentesség egyaránt.... én meg mikor kérdezte, hogy meddig, rávágtam a BCNF-et... aztán mondta, hogy mutassam meg, végig is csináltam egy sémára, aztán hagyta, hogy magam verekedjem végig magam és a végén mondjam, hogy "ja akkó nem" :DDD valamint a táblázatos módszert se tudtam jól, csak haverok által mutatott féligaz teóriákból erőlködtem össze valamit).

    Aztán szénné tanultam a könyvet és elmentem, majd kaptam egy 3-ast, amire amellett hogy az életben nem gondoltam volna, hogy képes leszek (ősszel, első felvételkor zh 0 pont, pzh se lett meg, csak ppzh-n csúsztam át) azért volt k*rvajó, mert 17-én már szakdoga védés/szóbeli záróvizsga volt, és ugye ez a második vizsgaalkalom már 10-én volt, szóbeli előtt 1 héttel pedig meg már meg kell lennie mindennek, hogy a kth-nak legyen elég ideje beírni az abszolutóriumot.

    Örömöm nem volt annyira felhőtlen, mert felsőbbéves ismerősök javaslatára protokoll technológiákat választottam szóbelire és elég szopás az a könyv, bár mondták, hogy az előadó tanár úr elnéző meg minimum 3-as ha fassetudsz stb. Aha ja, előttem aki volt gyerek konkrétan megbukott nála, én meg olyan kérdést kaptam ami nem is volt tételsorban és így össze is zavarodtam, aztán 2-es. De mindegy, mert szakdoga 5-ös lett és a 3,29 kummulált átlaggal így 4-es diplomám lett. Nem mintha sokan néznék, hogy most akkor 4-es-e vagy 3-as-e a diploma, de azért azt sem mondom, hogy azóta 1 hónapja nem vagyok minden nap másnapos. ;]

    Bsz-ekkel összesen 6 félév elment (bsz1 másodszorra, bsz2 negyedszerre lett meg), fél évtizedig tartott, de meglett. :)

    Ősztől meg jelentkeztem MSc-re, médiainfóra természetesen, nem csak azért mert nem akarok újabb 6 félévet eltölteni wiener-szeszlér-recski trióval ropin, hanem mert érdekel is, szakdogám is inkább médiainfós volt, mint mobilinfós.

    [ Szerkesztve ]

  • geckowize

    őstag

    válasz bAtt001 #11835 üzenetére

    Protokoll ZV
    Hát igazából a protokoll a kisebbik rossz, azért nem szopat szarrá szerintem, ellenben IHTÜ ugye tanulhatatlan (én pl rajtam kívül mindenki cheatelt és buktam, aztán miattam írt ki vizsgakurzust, utána egyedül mentem vizsgázni, muszáj volt bemagolnom / neked a infokomm ágon az IP nemtom milyen), mobilinfóból mer kurvasok az anyag, és állítólag A.G. elnéző meg stb amivel azért részben még mindig egyetértek, mert eléggé makogtam össze-vissza, mikor mondta, hogy beszéljek a Mobilhálózatok biztonsága tételről, amit nem húzni kellett, hanem ő találta ki... Azért azt kicsit részletesebben kellett volna tudni, mint hogy van az IMSI, TMSI meg IMEI és kész. :DDD

    De a könyvet olvasgatva majdnem braindick durranás volt mikor próbáltam megtanulni, hogy itt ez nyóccáz gigabites a keret, akkor az első oktett első bitje az ez, a második bitje az meg az, és akkor végtelen oldalon keresztül magyarázva...

    BSZ
    Egyébként nekem bszből nem a vizsgával volt bajom, bsz1ből első félévben az aláírás sem lett meg, aztán második félévben aláírás egyből meglett, elég jó zh-kkal, viszont az első vizsgán valami fiatal sráchoz kerültem, akinek kívülről fújtam a kihúzott koordinátageometria tételt, azonban elkezdett a determinánsról kérdezni, amit tudtam is, le is írtam azt a produktumos szummás világ összes betűkészletéből egy-egy karaktert merítő képletet, azonban belekérdezett abba hogy mi az a szigma eleme S.... Hát tudta a brém, főleg, hogy a gyakvez is mondta, hogy képlettel soha nem számolunk, csak azzal a kifejtési módszerrel vagy mivel... Aztán emiatt mondta hogy naheló gyeremáskor...

    Bsz2-ből meg az első két tárgyfelvételkor egyik zh-t se tudtam, mert szartam rá, aztán harmadszorra rájöttem, hogy kurvakönnyű a 2. zh anyaga ha gyakorlok, így sikerült, viszont az elsőt még pótpóton se sikerült megcsinálnom, mert annyira nem tudtam átvenni ezt a buzi gondolkodást gráfoknál, hogy akkor <aktuális évszám> pontú gráfból elveszünk n-1 pontot meg k+1 élet és akkor találd ki hogy mi a picsára akarnak rávezetni, majd ha ezzel rájöttél, bizonyítsd be, hogy akkor ezt most így hogy... Negyedik tárgyfelvételkor is csak pótpóton lett meg az első zh, úgy, hogy heti 2 különórán voltam 2 hónapig valamint Richlik gyakjára jártam és minden feladatot végigcsináltam... Domján Pál korrepetálását nagyon tudom ajánlani, hihetetlen sokat segített.
    Aztán vizsgán gond nélkül átmentem 2-essel Fleinernél és mikor kimentem a Q épületből úgy, hogy nincs több bsz, örömkönnyeket hullattam, hogy jövő félévben végre nem 2. féléves gyökér gólyák közé kell járnom. :)

    MSC
    Msc: több munkahelyen is több a fizetés diploma/diplomák esetén, pl ericssonnál nettó 160-170 bsc nélkül, 200 bsc-vel, és most nemtom mennyivel (:B) több msc-vel.

    Én azért is vágok bele, mert úgy érzem, bsc-n rosszul döntöttem mikor médiainfó helyett mobilinfóra mentem, és a másik, hogy még nem nagyon találtam meg azt az érdeklődési kört ami a "hobby" és a "lehet keresni vele" halmazok metszetében van. Persze nincs biztosíték arra, hogy majd médiainfón megtalálom, viszont van rá esély, valamint emellett folytatni tudom a gyakornoki munkát, (amivel közben meg a pénzt keresem meg az msc 4. félévre, ami 450ről indul ;])

    [ Szerkesztve ]

  • geckowize

    őstag

    válasz Cicero #11851 üzenetére

    Értelme tényleg nincs sok, bár mi voltunk még 2009-ben a 4-es metró rákóczi téri megállójának munkálatait megnézni, meg volt egy összeröffenés kocsmában a 2. tanköri utolsó alkalmán. Arra is jó, hogy együtt szidjátok a rencert' valakivel és ugye a közös utálat elég jól összehozza az embereket. Gólyatábor a közös utálat kifejlesztésében ennek a 6*(10^23)-szerese, úgyhogy azt én sem ajánlom, bár pl egyik legjobb haverommal ott ismerkedtem meg.

  • geckowize

    őstag

    válasz bAtt001 #11855 üzenetére

    Nekem pl most egyetlen egy haverom van, akivel egyutt diplomazok, aki velem kezdte azok kozul van eleg sok aki kibukott, tobb haverom csuszik meg, persze van egyket genius/elszant aki mintatanterv szerint haladt es nem bukott semmibol.

    Holnap lesz egyebkent diplomaoszto, majd irok, hogy hanyan voltunk.

  • geckowize

    őstag

    Valaki nem tudja, hogy ha most kezdem ősszel, a (mérnök infós) msc médiainfós tárgyaknál miért lehet ütközés kettő gyak között és az önlabot miért nem listázza ki? Tárgykódokkal keresgettem rá a tárgyakra.. Vagy még nincsenek meghirdetve, és azért vannak fals időpontok?

  • geckowize

    őstag

    válasz inferno88 #12006 üzenetére

    Kiderült, hogy nem is indulnak ezek a tárgyak ősszel, úgyhogy valami hülyeséget dobott ki a neptun.

    El kellett volna olvasnom előtte az msc program pdf legújabb változatát, mert nem vágtam, hogy milyen tárgyakat kell most felvennem. Most derült ki számomra, hogy nem is lesz szakirányos tárgy, csak közös, gazdhum, szabvál és önlab.

    Azt nem tudja valaki, hogy az Érvelés, tárgyalás, meggyőzés és az Érveléstechnika-logika mennyire ugyanaz? Csak mert ha 25%-ban egyeznek tematikában a tárgyak, akkor nem fogadható el olyan esetben, amikor pl az előbbit gazdhumként választom a másikat meg szabválként. Vagy hülyén értelmezem az itt olvasható szöveget?

    Btw ki mit mond, Vezetői számvitel mennyire húzós ha nincs affinitásom a közgázhoz? Inkább vegyem fel tavasszal a Befektetéseket (az csak akkor indul)?

    Valaki csinálta Pszichológiát? Pénzügyeket? A kettő sajna ütközik, érdemes bejárni? Harmadik szabválként a Társas kapcsolatok pszichológiáját vettem fel, ezeket mind az ingyenkredit database-ből szedtem, de kicsit kevés infó volt róluk, úgyhogy örülnék, ha valaki elmondaná véleményét.

  • geckowize

    őstag

    válasz Oppenheimer #12313 üzenetére

    Szirmay-Kalos Laszlo oktatja a grafikat, Szirmai Gergo vlogger filmkritikus.. Senki nem vette eszre, lol :D

    bAtt001: en is lecsereltem S2-met, meghozza LG Optimus G-re, en is N4-et akartam, de vegul a 4G es a 32GB belso tarhely miatt a G-re esett a valasztas. En sem bantam meg. :)

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok, holnap lesz 2 hete, hogy lezáróvizsgáztam mérnök infó MSc-n. Ha valakit érdekelnek a tapasztalatok:

    BSc-n Mobil infokommunikáció szakirányra mentem, mert azt mondták felsőbbéves ismerősök, hogy az a legkönnyebb, én meg tudom magamról, hogy kicsit lustább vagyok és emellett nem is találtam meg igazán addig az érdeklődési köröm egy tárgy által képviselt területen sem, úgyhogy praktikusnak tűnt.
    Kicsit megbántam, mert igazából a Médiainformatika érdekelt volna, úgyhogy MSc-n már arra mentem, szerencsére még az utolsó olyan félévben, amikor nem lépett még életbe tanrend változás, úgyhogy nem kellett ropiznom (BSc-n BSZ1 másodszorra, BSZ2 negyedszerre lett meg, úgyhogy ropiból nem tudom hányadszorra mentem volna át). Igazából csak néha kellett odatennem magam, a pár közös tárgy volt nehéz (Nyau, Adatbiztonság, Szoftverarchitektúrák, Sztocha), a többi pár napos intenzív tanulással meglett.

    Én azért mentem MSc-re, mert nem éreztem, hogy bármiből is elég jó lennék, amivel el tudnék helyezkedni, az akkori munkám csak egy rendszergazda/support szintű valami volt, amivel nem voltam megelégedve, így kicsit időt és esélyt adva magamnak vágtam neki. Azonban nem az MSc adta a tudást, amivel már új, sokkal jobb és elégedettséggel eltöltő, fejlesztői pozícióm lett, hanem a jól megválasztott, külső cégnél elvégzett fejlesztői szakmai gyakorlat és a sok önképzés. Bánom, hogy nem előbb kezdtem el az önképzést, mikor még tengernyi időm volt, és akkor már a BSc végétől dolgozhattam volna fejlesztőként, de ez a vonat már elment.

    Azt nem tudjátok esetleg, hogy a hallgatói jogviszony MSc-n is az abszolutórium megszerzésével szűnik meg? Így már nem tudok igényelni jogtiszta Windowst és/vagy Office-t? Az ESET Smart Security-vel mi lesz, ami az schacchoz jár, ellenőrzik, hogy hallgató vagyok-e még?

Új hozzászólás Aktív témák