Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Sztripi #718 üzenetére

    A haditechnikai része a vitának nem tőlem indult, én csak reagáltam.

    Hogy jön ide a terrorizmus. Nem nehéz kitalálni. Napjaink terrorizmusa színtisztán iszlám-terrorizmus.
    Spanyolország és az európai muszlim hódítások szintén ennek a történelmi gyökereihez tartoznak (a konfliktus nem ma indult, hanem évszázadokkal ezelőtt). Lehet neked elkerülte a figyelmedet, de Spanyolország (mórok), az egész Balkán (törökök) és Magyarország egyharmada (törökök) évszázadokig muszlim megszállás alatt állt!
    Szabadságjogok: ezek szükségszerű korlátozása a terrorizmus elleni harc egyik legfontosabb eszköze. Thomas Jefferson itt kapcsolódik a témához: Ő már közel kétszáz éve felismerte ezt, bár más összefüggésben.
    Hegyvidéki felderítés: Afganisztán és az ott rejtőző terroristavezérek felkutatása kapcsán. Persze ezt Te is tudod, csak megint kiragadtál egy szókapcsolatot a környezetéből.
    NSA: ez előbbi kettővel szoros kapcsolatban áll.
    MOL: Mivel is szoktak az arabok fenyegetőzni? Azzal, hogy bevetik az olaj-fegyvert. A többi magától értetődik.
    Nullponti-energia, metanol: Lásd MOL.
    Angol-magyar Nagyszótár: szómagyarázat. Nincs ezzel semmi probléma. Viszont nem értem miért emelted ki a kiadási adatait? Talán gúnyolódni akartál vele? Akkor rosszul tetted, mivel forrára így szokás hivatkozni. Bár Te ezt honnan tudnád?
    A 1st Cavalry Division emblémája egy irakban készült kép alapján jött elő.

    Egy nagyon szerteágazó probléma megvitatása során rengeteg történelmi, technikai és eljárási téma vetődik fel. Ugyanis bonyolult kérdésre bonyolult a válasz. Ezt a problémát sem lehet egyszerűen elintézni! Ha ellehetne, akkor nem itt tartana a világ és most nekünk se lenne miről beszélgetni, vitatkozni ebben a topicba.

Új hozzászólás Aktív témák