Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimhun

    senior tag

    válasz #7268 üzenetére

    koszi,
    Azt meg tudod mondani hogy ezek kezelik a tag-eket, vagyis hogy omlesztve jelenitik meg a zeneszamokat vagy rendezik eloado, album szerint? Termeszetesen akkor, ha a flac file valamilye tag editorral szerkesztve volt elotte.

  • Xero

    nagyúr

    válasz #7268 üzenetére

    Juj.

    Némi fogalomzavart érzek a dolgokban. Elmarad az egyik lossless a másiktól? "Eredeti" flac? Veszteség mentes wav?

    Tegyük tisztába a dolgokat. Az alac és a flac ugyan úgy veszteségmentes tömörítés. A wav tömörítetlen hang anyag.
    Az előbbiek pusztán az ismétlődéseket gyűjtik össze a legtöbb esetben és azokat nem tárolják le többször. A dekódolásuk lehet jó és rossz is, de embert még nem láttam aki kihallotta volna a különbséget két azonos forrású és feldolgozású lossless anyag között.
    Bármelyik lossless anyagomat (alac) vissza tudom konvertálni flac-re vagy wav-ra és bitre azonos lesz az eredetivel.

    Mondom mindezt én aki az esetek 95%-ban kihallom a tömörített és tömörítetlen anyagok közötti különbséget, sőt autóban meghallom a lossless és eredeti cd közötti minimális dinamikai eltéréseket is.

    A playerek szintén nem fognak olyan nagyot hozni a konyhára, tekintve, hogy azonos api-kra építenek. Maximum az EQ-ba tudnak belenyúlni, vagy valamelyest a dekódolásba flac esetében.

    Az iOS alapú eszközök ahogy már egyébként leírtam nem komoly zenehallgatásra valók. Arra talán még az eredeti nagy formátumú iPodok voltak megfelelőek az 5.5-ös generációval bezárólag. Onnantól jött az olcsósítás.

Új hozzászólás Aktív témák