Új hozzászólás Aktív témák

  • őstag

    válasz Xero #53009 üzenetére

    Jogos :R

    Nagyon nem értitek a motivációm lényegét. Amúgy Belgiumban, Svájcban.... érettségi az alap, még a fizikai munkához is. Na de. Én arra a fajta személyiség fejlődésre akartam rámutatni, amin átesik az ember a diploma szerzés során. Persze ez is egyéntől függ, mit kezd az intelligenciájával, jobbra v. balra orientálódik, de köpködni, már biztos nem fog a buszon, nem hagy maga után szemetet a köztereken, és sorolhatnám a végtelenségig. Nagy társadalom politikai jelentősége volna. Ma már a képzet kőművest sem úgy kell elképzelni, mint egy alkoholistát aki, cigivel a szájába támolyog egy létrám! Pl. a gépi vakoláshoz komoly szaktudás kell, a ma már számtalan modern anyagok ismerete és eljárások komoly szaktudást igényelnek. Más, de élő példa. Pár hete festőt kerestem, és azzal hirdette magát, hogy gyümölcs festést is vállal. Kiderült, hogy a természetes anyagok egyike a megy lé, és társai, amit alkalmaz, ha igény van rá. :D
    Mielőtt azt hinnéd, hogy megkerülöm a választ, hidd el ha mindenki diplomával rendelkezne, ma nem ilyen kormányunk lenne. :D Sokkal szebb lenne az élet, de ezt csak az emberek viselkedési kontextusában fikciónáltam. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák