Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Aszpirin #297793 üzenetére

    A svéd azért jóval nagyobb nyelvcsaládba tartozik, mint a magyar, eleve jellemző Európában, hogy kb mindenki a közvetlen szomszédjával elég komoly szimbiózisban van, sokszor nyelvileg is, germánok, újlatinok, szlávok, amiken belül elég nagy az átláthatóság és logika, így sokkal egyszerűbb egy Siri-t is svédül megoldani, mint magyarul, amihez hasonló egyszerűen nincs.

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz Aszpirin #297793 üzenetére

    Az Android minden további nélkül kezel minden nyelvet amit tartalmaz. Az más kérdés, hogy nagyon nem akarják aktiválni.

    Amikor megvettem a Galaxy S20+-t és használni kezdtem az Android Autót, akkor belefutottam egy külsős alkalmazásba amit egy erdélyi honfitársunk írt. Ezzel az alkalmazással az AA felolvasta magyarul a beérkezett üzeneteket (SMS, Viber stb.) és szóban lehetett üzenetet diktálni szintén magyarul. Csak a szlenggel gyűlt meg a baja. Az alkalmazás tölthető volt a Google Play-ről. Egyszer csak jött egy Android frissítés és nem működött tovább az app. Srác megkereste a Google-t és szólt, hogy a módosítás korlátozza a hozzáférést bizonyos szükséges modulokhoz, javítani kellene. A válasz gyakorlatilag az volt, hogy jó az úgy ahogy van. Erre felajánlotta, hogy segítene megoldani ezt a nyelvi mizériát. Nos, nem volt érdeklődés.

    Ebből nekem az jött le, hogy egyszerűen nem akarják a nyelvi bővítést és ha kell meg is oldják, hogy ne is lehessen megkerülni.

    Az iOS az más tészta, a Siri szegénykém olyan szinten van elmaradva a Google és Amazon-féle konkurenciától, hogy nem is hasonlítanám már őket egymáshoz, mert nem ugyan az a kávéház. A Siri megállt a fejlődésben... valamikor 6-7 évvel ezelőtt :W

    [ Szerkesztve ]

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Új hozzászólás Aktív témák