Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chester91

    senior tag

    válasz _adaml21_ #10457 üzenetére

    Ne dőljünk be az értékesítő parasztvakításának. Ez nem forgalmazótól függ, hanem a Ptk ide vonatkozó részétől. Amennyiben fő eszközt cserélnek az adott termékben - ide értendő alaplap, vagy az egész eszköz - abban az esetben a Ptk szerint a garancia az eredetileg adott időre szól a főeszköz cseréjétől számítva. Ez olyan, minthogy pénztártól való távozás után nem fogadnak el reklamációt, na persze...

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz _adaml21_ #10477 üzenetére

    A fő eszköz csere a jogszabály szerinti szöveg, mindenki, aki Apple terméket használ, és utána olvasott, tudja, hogy ez náluk mit jelent. Egyebekben pedig ez az irányadó. Külföldről a bejegyzésben korábban nem volt szó, ugyanis külföldi termék alapján az adott ország fogyasztóvédelmi és Ptk beli szabályai az irányadóak - amelytől maga a gyártó, tárgyi esetben az Apple eltérhet, adva tágabb körű garanciális ügyintézést, teszem azt csak az unióra vonatkozóan, vagy az általa meghatározott országokban, de erre nincs kötelezettsége. Magyarországi értékesítés esetén a viszonteladó köteles alapvetően helyt állni, amit a gyártó átvállalhat, de nem törvényszerű. Amennyiben itthon vásárolok egy Magyarországon bejegyzett gazdasági társaságtól garanciális eszközt, úgy a garancia ideje alatt történő garanciális meghibásodás miatti csere esetében, át nem vállalt - tehát nem Apple által vállalt - garancia esetén is irányadó a szabályozás. Természetesen adok jogszabályi hivatkozást, ha szeretnéd, de nem gondolom, hogy ide kellene. Lényeg a tisztán látás. Adott esetben, vásárolok egy alaplapot, nem hivatalos forgalmazótól, aki nem szerződött le a gyártóval, csupán nagykerből beszerzi, jogszabály alapján a jótállási kötelezettsége ugyan az az általa vállalt garanciára, ez lényegtelen ilyen szempontból. Sok esetben a forgalmazók ezt nem tudják, vagy nem akarják tudni, de a szabályozás ide vonatkozóan ez. De nem spammelek, ha akarsz erről beszélgetni, privátban folytathatjuk, és belemélyedhetünk :))

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz TheMarci #10491 üzenetére

    Ez nekem sem tiszta. iPad 4-et használok, iOS 9.2-vel stabil,gyors, rá írt játékok 60 fps-t hozzák. Sok esetben az OTA frissítés kavarja meg a régebbieket. Egyszer volt ilyen problémám, restore után stabil lett, semmi gond nem volt. Érdemes elvégezni, ha valami gond, lassulás, szakadozás tapasztalható.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz _adaml21_ #10501 üzenetére

    Nyugodtan lehet erőltetni, ha a garanciális ügyintézésnél nem hajlandóak elismerni, hogy készülékcsere esetén nem indul újra. De hogy pontosabb legyen, és egy kicsit belemélyedjek, a szavatossági igény az, amit ilyenkor tudsz a tényleges garancia után is érvényesíteni (önmagában persze a jótállás is újraindul, de a kellékszavatosság kedvezőbb, ugyanis a készülék cseréje esetén átvétel után újabb 6 hónapod van, amikor nem neked, hanem a vállalkozásnak/értékesítőnek kell bizonyítania, hogy nem rendeltetésszerűen használtad, és ebből fakad a készülékben jelentkezett kár), ha maga a gyártó (apple), ha maga a gsm bolt adja azt. Ugyanis a jótállás mellett kellékszavatosság is illeti a fogyasztót. Amennyiben nem akarnak adni már vásárlásnál sem jótállást/garanciát, akkor is megillet a szavatossági időn belüli igényérvényesítés, amit rendszerint elmaszatolnak a kisebb boltok/hálózatok (még a használt készülékeknél is élő dolog, ott termékszavatosságnak hívja a jog, de különbséget teszt a bizonyítási teher kapcsán, itt is 1 év általános jelleggel, speciel a mobilokkal kapcsolatosan). De általában csak a jótállás az, ami ténylegesen foglalkoztatja az embereket, vásárlókat (de ez mégis hátrányosabb, mert itt ha nem ismeri el a kedves gyártó/értékesítő, neked kell szakértő révén bizonyítanod a hibát, és annak eredetét). Nyugodtan lehet fordulni ilyen esetekben az 1 év elteltével is a forgalmazóhoz/gyártóhoz, ugyanis jogos igénnyel lépsz fel velük szemben, és neked is megéri, ha sikerül átpaszírozni rajtuk az igényed. De itt már eléggé belemélyedtünk, remélem nem cifráztam túl a dolgot. Sok esetben tartózkodnak ennek eleget tenni, de ilyenkor egyet kell tenni, kellő erélyességgel fellépsz, és elismerik a jogos igényed, számtalanszor tapasztaltam én magam is a hétköznapokban :))

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz h1mpi #10505 üzenetére

    Nem, ilyen esetben kettő lehetőség van: ha cserélik, elölről indul, ha nem, akkor arra alapozzák, hogy az értékesítés helye szerinti országban tudod ezt megtenni. Annyira nem ismerem azért őket, hogy tudjam, ők hogy adják a külföldön vásárolt termékekre a garanciát, de amennyiben itthon érvényesíthető, úgy a magyar jog lesz irányadó, nem pedig a vásárlás helye szerinti ország joga, ugyanis a fogyasztót ezzel védi a fogyasztóvédelmi szabályozás. Ha lemond a gyártó arról a jogáról, hogy csak az értékesítés helye szerinti országban engedje a garancia érvényesítését, akkor aláveti magát az ide tartozó országok jogi szabályozásának. Pl. vásárolsz a Microsoft-tól egy telefont/surface-t, akkor ilyen esetben tudtommal nem kötik meg a fogyasztót, így a magyarországi hivatalos képviseletnél gariztathatod (ilyen esetben azért a megkötés, mert közvetlen tőlük veszed, de ha már mondjuk akármelyik szaküzletben vásárolod, akkor ha nincs hivatalos értékesítés, a szaküzleten keresztül tudod érvényesíteni, a szaküzlet pedig a Microsoft-on tudja behajtani szavatossági/garanciális igényét. Ettől ugyanakkor el lehet térni, lehet különböző megállapodásokat kötni az arra jogosult képviselettel, hogy mégis adjanak ők jótállási jegyet, így akár szavatossági igénnyel, akár jótállási igénnyel fordulsz hozzájuk, ezt megteheted bármelyiknél, ahogy az Apple esetében is, ha magentáéknál vásároltad.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Chrystall #10529 üzenetére

    Szia!

    Elsősorban nézd meg, hogy a Beállítások --> Általános --> Tárhely és iCloud-használat menüben a Tárolóhely részt, ott ki fogja listázni, mi mennyi helyet foglal (iOS 9-től, nem emlékszem, hogy esetleg 8-nál pontosan hogy nevezi, de ugyan itt érhető el elvileg). Ha megvan, és nem tudod törölni, akkor a Battery (iPhone alkalmazásként) appot szedd le, azon van tárhely tisztító (Junk files). Esetleg azzal érdemes megnézni, hogy mennyi felesleges adatot talál.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Süvi #10589 üzenetére

    Nekem működik a véleményezés, sima ingyenes Word van felrakva. A PP előadói nézet és egyéb funkciók hazsnálatához viszont Office 365 előfizetés szükséges. Ha kell, tudok egy képet beszúrni, hogy pontosan mit kínál iPad-re ez.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Süvi #10592 üzenetére

    Igazából az az érdekes, hogy ha iPad-en csak megnézni akarod, valamint szöveget szerkeszteni, akkor abszolút jó a Word, persze a változások követése hiányozhat, de azért valljuk be, nem ezeken szoktuk a hétköznapokat élni ilyen terén, még ha van billentyűzet is hozzá. Megjelenni megjelentek 2 éve a mar változások követésével bevitt szövegek, csak rajta nem tudtam így csinálni. De alapvetően munkára is jo, megfelelő korlátokkal és elvárásokkal.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Süvi #10595 üzenetére

    Egy időben én is próbálkoztam mind a Google fele megoldással, mind az Apple fele Pages-zel, de az az igazság, hogy a legkomfortosabb az a Micosoft féle megoldás nekem. Van Microsoft fiókom, gépen mindig Word es társait használtam es használok. A Google es az Apple sem rossz ugyanakkor. Sokáig Pagest használtam előadásokon jegyzet élesre, de amikor kijött a Word, rájöttem, hogy ez még egyszerűbb is lehet :D

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz legiaap #10597 üzenetére

    Nekem iPad 4-en ilyen nem jött ki. Próbáltál soft reset-et, esetleg restorolni? Frissítések után, főleg, ha OTA, akkor ki jöhetnek bug-ok.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz dobost #10621 üzenetére

    Szia!

    Azt, hogy mitől tud többet nyújtani, az egyéni, ezt mi így nem tudjuk neked megmondani. Minden platformnak vannak hibái, ez alól az iOS sem kivétel, ugyanakkor én úgy gondolom, hogy itt a legkevesebb a hátrány. Android taboknál a médiatartalom fogyasztásán kívül nem hallottam még olyat, hogy érdemi munkára alkalmas lett volna (céges felhasználásban csak a gond van vele, valamint a gyors szoftveres elavulás). Egy közeli ismerősöm Transformer bookot használ, ami neki teljesen elég, igazából kiszolgálja az igényeit. Arra neked kell megtalálni a választ, hogy mi az, ami miatt megérné váltani iPad-re. Tartósság tekintetében, és frissítések kapcsán nehézkes a kérdés, mert van pro és kontra is érv. iPad 4-re ugyebár kijött az iOS 9, ahogy iPad 2-re is (bár utóbbinál már nem érte meg 8-ra sem feltolni, de ez is szubjektív, kinek mi fogadható el). Én 3 éve használom az iPad 4-et, azt el tudom mondani, hogy még mindig van benne 1-2 év simán, minőségi felhasználási élmény mellett. Tartósságba 10/10.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Imy #10631 üzenetére

    Mindnek a kódját ilyen szempontból nem tudom, de elég sok megvan. Alapvetően két lehetőséged van:
    - a hátulján levő termékkód alapján be tudod azonosítani, vagy
    - serial alapján rá tudsz az apple-nél keresni

    Néhány iPad típus kódja:
    iPad Air 2 (Model A1566)
    iPad Air 2 (Model A1567)
    iPad mini 3 (Model A1599)
    iPad mini 3 (Model A1600)
    iPad mini 3 (Model A1601)
    iPad Air (Model A1474)
    iPad Air (Model A1475)
    iPad Air (Model A1476)
    iPad mini 2 (Model A1489)
    iPad mini 2 (Model A1490)
    iPad mini 2 (Model A1491)
    iPad (4th generation Model A1458)
    iPad (4th generation Model A1459)
    iPad (4th generation Model A1460)
    iPad mini (Model A1432)
    iPad mini (Model A1454)
    iPad mini (Model A1455)

    Nem kimerítő a lista, csak hogy lásd, mit kell keresni.
    --------------------------------------------------------------------------
    Azt hogy érted, hogy ez már nem a 4-es széria?

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz blakey #10635 üzenetére

    Persze ez akkor érhető el, ha feltöltés után nem 10-12 órát használod egyhuzamban. Alapvetően olyan 10-12 óra képernyőidő az átlagos a nagyobbaknál, talán a kisebb Mini széria esetében még több is, bár csak hallottam, hogy ott jobb az aksiidő, tényleges személyes tapasztalatom nincs. Értem már el 15h képernyő időt 85h készenlét mellett is, de erősen függ, hogy milyen beállítások mellett mit használsz. Youtube, film, távoli asztal eléggé eszi az akksit, ahogy az is, ha teljes fényerőn van. Ami általában akksi zabáló, az a mobilnet, valamint az indokolatlan folyamatos helymeghatározó használat egyes appoktól. Ugyanis tudni kell, ha rosszabb a 3G/H+/4G lefedettség, akkor az eszköz folyamatosan erőlködik, hogy jobb jelet találjon, folyton keresi a megfelelő jel erősséget. Ha 2-es a térerő 4G-re, akkor 10-15%-kal jobban merül hosszú távon.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz blakey #10639 üzenetére

    Valóban....:D bocs, kissé csökkent üzemmódban vagyok, a vizsgaidőszak nem túl tápláló, ha másról is gondolkodni kell, vagy értelmes mondatot kreálni :D alapvetően arra értettem, hogy a készenlét függ attól, hogy milyen módon használod. A mobilhálózatot csak azért írtam, mert sokan nincsenek vele tisztában, mekkora befolyással lehet a használat és a készenlét tartamára

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz chubii #10668 üzenetére

    Próbáld meg a soft reset-et, majd a restore-t, ha nem megy ezután sem, akkor szervíz.

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz #05304832 #10676 üzenetére

    Attól függ, hogy eredetit, vagy ahhoz hasonlót, és milyen hosszút akarsz. Szifon.com-ról tudsz nem eredetit, de minőségi kábelt rendelni 3 örül kezdődnek, nyilván lehet máshonnan, ebay-ről, de azok minősége kétséges, és a szifon vezetői igyekeznek azért ha nem is eredeti, de minőségi cuccokat is árulni a gyári kiegészítők mellett.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz #05304832 #10679 üzenetére

    Van ott még, válaszd ki, hogy Kábelek és töltők, majd szűkítsd a keresést bal oldalt azzal, hogy USB és Lightning, akkor kevesebb találat, és lesz ott eredeti kábeltől kezdve minden féle (az eredeti egyébként annyi, mint az Apple honlapján, 6790, az is utángyártott, amit beraktál.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Új hozzászólás Aktív témák