Új hozzászólás Aktív témák

  • Desmond0313

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hajdúszoboszlón vagyunk Invitel felhasználók már sok-sok éve (még a FiberNetes időkből). Valamikor 3-4 évvel ezelőtt váltottunk a régi FiberNetes 6/1 csomagunkról 30/2-re, akkor hoztak új modemet, egy a fórumon is sokat emlegetett Thomson TCM471-et. Annak idején még minden király volt, 5ms ping, atombiztos kapcsolat, nem volt baj sosem. Viszont az elmúlt talán 2 esztendőben időszakosan előjöttek szakadozási illetve sebességi problémák, ezeket mindig bejelentettük, és legtöbbször a központban állítottak valamit, ami után mindig jó lett pár hónapig. Azt hiszem talán kétszer jártak itt szakemberek jelszintet mérni, volt hogy cseréltek elosztót, vagy tettek fel jelerősítőt, nem tudom, nem én voltam itthon. Lényeg az, hogy ha megnézték bentről vagy személyesen, utána mindig jó ideig semmi baj nem volt vele. Legutóbb azt hiszem tavaly ősz végén járt itt szakember, mert akkor is rakoncátlankodott a kapcsolat. Azóta minden hiba nélkül működött, a DS, US és Online LED-ek szépen folyamatosan világítottak, nem volt szakadás. Az utóbbi két hétben azonban megint elkezdődtek a problémák. A kapcsolat egyszer csak megszakad, a modemen az US LED elkezd lassan villogni, majd pedig kb. fél/egy perc után a modem újraindul, és az US LED ezután zölden világít kék helyett. Ha pár óra múlva resetelem, akkor van hogy visszaáll vagy a villogós US vagy a "normál" állapotba, de ez csak esetleg pár napig tart, utána megint szakadás és a fent leírtak kezdődnek elölről. Jelenleg a zöld US állapot áll fenn, a modem diagnosztikai oldala ezt mondja:

    Normál esetben 4 return csatornának kellene lennie, de csak 1 van. A modem előtt egy Tratec TRIS-210E elosztó van, a másik ág TV-be megy egy nagy erősítőn keresztül. A Tratec bemenete pedig egy Teletronik splitterből jön, aminek a másik ága szintén egy TV, innentől pedig nem tudom, hogy mik vannak, mert bonyolult a hálózat a házban, mivel van 4 emeleti szobánk is amit régen kiadtunk nyáron, és mind a 4 szobába lett vezetve TV, valamint még a földszinten a nappaliba is, és nem tudom hogy mi, hol, hogy, merre lett elosztva. A lényeg az, hogy eddig minden fainul működött, semmi nem lett változtatva, és magától elkezdett ledobálni. Kipróbáltam a Tratec nélkül, úgy sem jó. Lehetséges, hogy a modemmel van baj? Ugyanis azt is megfigyeltem, hogy jóval hosszabb időbe telik a modem teljes felbootolása, mint fiatal korában, konkrétan az "Online" résznél tölt el nagyon sok időt bootolás során (akár 30-45 másodpercet is esetenként, régen ez a rész 2-3 másodperc alatt kész volt). A kábelvégeket megnéztem, minden a helyén van, minden maximálisan rátekerve kézzel az elosztókra meg a modemre is, próbáltam router nélkül is, nincs változás. Tudom kicsit hosszúra sikeredett az irományom, de gondoltam leírok mindent amit észrevettem/csináltam. :)

    Üdv,

    Dániel

Új hozzászólás Aktív témák