Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yetmanus

    tag

    válasz woodworm #1242 üzenetére

    nekem kb 2 hónapos a T-s tripla előfizetésem, de mielőtt bekötöttem, rendesen körbeszaglásztam a témában:) Én 'megversenyeztettem' a dolgot, ugyanis 3 évig volt digis netem egymás után 2 címen, optikán, 100/50-es, tv és telefon nem kellett, viszont azt vettem észre, hogy hétköznapokon 18-22 óra között a le/feltöltés 30-50/20ra esett, és mivel egy asztali gép, 3 laptop, 4 okostelo, 2 tab volt fenn a hálón egyszerre, így kicsit ideges voltam néha, plusz optikához képest igen szakadozva jött párszor a dolog, néha 1-2 órás kiesés, párszor szakadozás. Ezért 2700-2500 ft-ot fizettem, hűség nélkül.
    Aztán 5k körül adták volna komplexen nálam a 3as tv tel net-et, viszont a csatornakiosztás nagyon nem jött be, és hiányzott a pvr is (ami miatt az asszony nagyon rágta a fülem), meg nem kaptam hozzá routert, azt is vennem kellett még korábban.
    Volt T-s ismerősöm, utánakérdeztem, 7300ért adták a maxot koaxon, 120as net, kb 130 csatorna meg dísznek egy telefont felvétel funkcióval. Úgy érte meg, hogy az első 3 hónapot nem kellett kifizetni valami akcióval. Szuper a router, és az adás, én pozitívan csalódtam, bár még mindig szokom a sok interaktív érdekességet, a hbo maxpakkal meg még szemezek pár hónapig, valszeg a GOT-ig .
    Ami érdekesség volt, hogy megcsináltam a régebbi routeremet switch-nek, így a lakás másik végében is van wifi, nem mintha a T-s routernek rossz lenne a jele, sőt! Egy Sagemcom típust kaptam, 480Mbps névleges teljesítménnyel. 2,4 és 5GHz wifi frekvenciasávja is van, a párom laptopja (asus) meg teloja (Lenovo) érzékeli, wifin simán kiad 60-70 Megát, az én telóm (Huawei P8L) meg csak 2,4-est látja, de azzal is 20-30 mega lefele mindig megvan. Egy hetet méregettem estefelé az asztali gépen, 100 alá nem esett sosem :) Mondjuk a gépemen nincs hdmi kimenet, ugyh ha uhd filmet akarok, akkor letöltöm, és a routerrel megosztom az okos tv-n, azt is viszi a wifi simán, akadozás mentesen, plusz a netflix uhd-k is zavartalanul mennek. Pár héttel később nálunk is jött a flip is, de mindenképpen kellett a megállítható adás, na meg a lejáró mobilomhoz is pont kapóra jött. Ezt nekem nem tudta a digi. Van még Invitel a címen,de rézen 15 megát ad. Az vicc
    Összegezve:
    - digi optika: nem volt vele különösebb bajom, olcsó net, gyors volt, azonban nem szeretem a kieséseket és a lassulásokat, nagyrészt wifin használunk mindent, arra pont jó volt :))
    - T ED3 koax: azt adta amit vártam, sőt többet. Páromnak már volt tapasztalata velük több címen is a családban, hiányolt volna pár funkciót, ugyh az extrák döntötték el végleg a kérdést :K
    - Flip, ha még egyetemista lennék, nekem a tökéletes választás lenne, azonban kiegészítók nincsenek, azt hiányolnám, de olcsó meg jó, kicsit utűnaolvastam, ha meglesz itt is a 250mega, akkor méltó versenytársa lesz a diginek ;]
    - UPC: ha tv, ez lett volna a másik választás, de nálam nem volt
    - Invitel: a városban optikán feljeszt, de nagyrészt még reze van max 5-15 megás csomagokkal, ugyh labdába sem rúgott nálam. :N

    Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

Új hozzászólás Aktív témák