Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    Nos nem rég felmerült bennem - mint annyi más ember fejében - hogy milyen jó lenne, ha kihasználva a technika adta lehetőségeket, összeraknék egy a célra megfelelő kisebb méretű PC, úgymond HTPC célokra. Rengeteg témát, cikket topicot elolvastam a témában, több különböző hardver és szoftver-kombinációt kipróbáltam, de valahogy sosem volt elég jó valami. Legjellemzőbb probléma éppen az volt, hogy egyszerűen a hardverek nincsenek felkészítve erre a feladatra, a POST folyamat kényelmetlenül lassú, a bootolás úgyszintén, bár ezen pl egy hibernálással, illetve különböző készenléti álapotokkal (részben) lehet megoldást találni. A távszabályzás abszolut nem problémamentes, bár a szoftverek kezelése többé-kevésbé megoldott, az egyik legalapvetőbb dolog, a ki és bekapcsolás szinte mindig probléma (ahol sikerült megoldanom, ott más dolog okozott gondot). Lényegében a feladás határain jártam, mikor utánanéztem az akkor épp induló Intel ViiV technológiának, ami lényegében ezekre a problémákra adott megoldást. Az intel oldalain végignéztem talán az összes megtalálható információt, több egyéb forrás után (többek között - munkahelyem révén - az Intel lengyelországi központjábol egy illetékessel is beszéltem, részben ez ügyben) arra a következtetésre jutottam, hogy megvan a megoldás. Beszereztem a megfelelő, i945G északi, és ICH7DH déli híddal rendelkező alaplapot, a megfelelő Pentium D procit a célra (ezek nélkül nem megfelelő hardver címén a használatához szükséges szoftver fel sem települ), és telepítettem több különböző op. rendszert is, és ekkor szembesülnöm kellett a legmeglepőbb dologgal.

    Ugyanis az Intel ViiV technológia csak és kizárólag a Windows Media Center-rel hajlandó együttműködni. Újra végignéztem az összes specifikációt, és bizony - általában apró betüvel, vagy a specifikásciók legvégén valamilyen mellékes információként tényleg szerepelt, hogy támogatott op. rendszer: Windows MCE. (Egyedül a readme-je, ami ezzel kezdi, mint System Requirements, de ez csak a telepítés után elérhető). Nos, gondoltam még ez sem lenne nagy gond, de ekkor (legálisan) megoldhatatlan problémába ütköztem: miszerint Magyarországon (de miután utánanéztem egész Európában) sosem forgalmaztak Windows MCE verziót, annak nem is létezik lokalizált verziója, lényegében csak angolul találtam meg. A Microsftot felhíva ezt megerősítették, mármint hogy én Magyarországon MCE-t a büdös életben nem fogok nemhogy magyar nyelvűt, de még angolt sem kapni hivatalosan (mondom, állítólag ez egész Európára érvényes, bár ezt nem ellenőriztem le). Tudom nem divat, de én bizony ragaszkodnék a legális megoldáshoz, azonban látszólag nincs esélyem erre, ha használni akarom a technológiát.
    Érdekességképpen megemlíteném, hogy az Intel Magyarország, de a Lengyel központ is lelkesen ecsetelte a technológia előnyeit és hasznosságát (amit nem vitattam egyébként), de sehol nem adtak (nem tudtak) ötletet arra, hogy ugyan minek vegyem meg ezt a technológiát, ha semmilyen esélyem sincs legálisan használni. (Felmerül bennem az is, hogy a magyar oldalon ennek valószínűleg utána sem néztek, hogy lényegében európa szerte használhatatlan a technológia). Egyébként hibával, de látszólag feltelepül sima Windows XP-re is (megfelelő vason), de utána semmit nem csinál, mert arra hivatkozik, hogy először állítsam be a Media Centert.

    Ezen eset miatt - mivel Magyarországon egyszerűen nem tudom ezen kiadás semmilyen jogát megsérteni - mindent megpróbálok, hogy a megvett technológiámat használni tudjam, a lehető leginkább szabályos megoldásokat figyelembe véve. Keresem tehát esetleg a problémával szembesült emberek jelentkezését, akikbek sikerült egy sima (legális, azzal rendelkezem most is) Windows XP-n működésre bírni ezt a technológiát, beleértve mindenféle patch-et, cracket stb. (Moderátoroknak: törekszem a probléma legális megoldására, ellenben erősen átverve érzem magam, és igen is használni akarom, ha már voltam olyan botor, és megvettem ezt a magyarországon legálisan vehető, ellenben használhatatlansága miatt teljesen értéktelennek tűnő technológiát.) Bár meglehetősen utánajártam a dolgonak, kiskaput nem találtam. Ellenben ha valaki tud ilyet, az is érdekel.

    Még egy megjegyzés: az AMD Live! technológiát ismerem, lehet, hogy ott ez nem probléma, de nekem ez van, a problémát itt akarom megoldani, szóval az azzal kapcsolatos hozzászolásoktol kíméljetek meg legyetek szívesek.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz biga #1 üzenetére

    Angol ebay-en találtam több eladó MCE-t...nem olcsó, de van. Küldik magyarországra is....

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • zsiga667

    addikt

    Vista-t próbáltad már? Az RC1 és RC2 ugye legálisan ingyenes, és része a Media Center is. Később meg ha kijön a bolti változat akkor csak megveszed a Home Premium-ot, aminek szintén része a Media Center.

  • biga

    senior tag

    válasz MUŁĐER #2 üzenetére

    Külföldröl természetesen tudok rendelni, de arrol jó tudni, hogy ahhoz nemhogy támogatást nem kapok, de valójában akkor is csak egy olyan ''szürke zónás'' szoftver lesz (az MS szerint legalább is nem egyértelmű), valahol a legális meg a nem legális között félúton. És persz jóóó nagy felárral tudok rendelni, már csak azért is, mert ilyen módon szinte csak dobozos verziót rendelhetek (az egyébként MCE esetén még külföldön sem gyakori!). Plusz ugye ott van az is, hogy csak angolul van (bár ez lenne a legkisebb probléma...)

    zsiga667: az RC verziók félmegoldások, bár tesztelhetm őket, azért az nem ugyanaz, mint egy OEM, vagy bármi más licence. És persze ott is ott van a ''csak angol'' probléma. Persze, tudom, hogy majd ha a Vista megjelenik.... Csakhogy a ViiV most is kapható, addig mit csináljak vele? Szerk.: mellesleg a Readme-je csak az MCE-t említi, a Vista-t nem. Ezek után az sem lenne meglepő, ha azon sem menne (gondolom akár azért nem, mert hivatalosan a Vista még nem is létezik!)

    [Szerkesztve]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    No egy reggeli up, hátha előbb utóbb lesz valakinek ötlete.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • róland

    veterán

    válasz biga #4 üzenetére

    1. A témát érdemes lett volna felvetned az ''Építsünk HTPC-t (Home Theather PC)'' topicban. Más is szembesül hasonló problémákkal, talán többen tudnak érdemben válaszolni. [link]

    2. Sajnos nem nagyon látok más kiutat, mint a Windows Vista használatát. RC1 és RC2 legálisan használható, ha sikerült beszerezned (RC2 terjesztése lezárult, de RC1 még letölthető a Microsoft-tól). 2007 május 31-ig korlátozás nélkül használható, amennyiben 14 nap után aktiváltad.

    2.b) MCE csak az adott Windows Media Center kiadását jelenti, jelenleg Windows XP MCE a hivatalos verizó, de a Vista-ban már mindenki számára elérhető a Home Premium és talán az Ultimate verzióban az MCE felület. (Valamikor tavasztól Magyarországon is.)

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • biga

    senior tag

    válasz róland #6 üzenetére

    Ott is felvetettem. De nagyon valószínű, hogy tényleg nem lesz más megoldás, mint a várakozás a Vista-ra, vagy RC. Fontolgatom, hogy újra felveszem a kapcsolatot az Intellel az ügyben, mert némileg tisztességtelennek tartom az esetet. Bár nyílván nem az én igényeim irányítják a folyamatot, de az igazságérzetemet erősen bántja a dolog :(

    (Hiába hívják XP MCE-nek, sajnos sima XP nem jó neki, sőt, semmilyen más, egyébként az MCE-vel kompatibilis, azt helyettesítő alkalmazás sem. Nevezhetném akár árukapcsolásnak is a dolgot, ha legalább kapni lehetne itt a Windows XP MCE 2005-öt, így azonban csak idiótaság a dolog)

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • róland

    veterán

    válasz biga #7 üzenetére

    Nem tisztességtelen, mivel két eltérő megjelenési időpontú termékről van szó. Először volt az XP MCE, amit kizárólag az USA lakosainak fejlesztett a Microsoft (ez bizony csak egy kezdeti próbálkozás volt a HTPC felé). Aztán kezdett terjedni a HTPC koncepció a világ más tájain is, megjelent pár HTPC program/frontend. Erre csapott le az Intel a ViiV és az AMD a Live! koncepcióval. Majd a Microsoft belátta, hogy máshol is nagy az igény az MCE frontendre, így a Vista megfelelő kiadása már mindenki számára elérhetővé teszi ezt a szolgáltatást. (Sajnos szerintem itt fog kihalni pár sikeres/úttörő HTPC szoftver, pl. Media Portal, Meedio/Yahoo Go4TV).

    Én is várom a Vista premierjét, bár lehet, hogy pár héten belül kipróbálom az RC1 vagy RC2 verziót. (Én még szerencsére le tudtam tölteni az RC2-t is.)

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • róland

    veterán

    Biga: Gyere át az általános HTPC témába: [link].

    Keresztlinkeltem a két témát, úgyhogy nem kell megismételned az első hozzászólásaid.

    [Szerkesztve]

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • X-COM

    nagyúr

    egyvalamit pontosítanék, XP MCE sehol a világon nem kapható csak úgy magában (legálisan).
    Kizárólag OEM-ek forgalmazzák PC-vel, HTPC-vel, akármivel, így akár itthon is beszerezhető.
    Valószínűsítem, hogy az intel is eleve OEM-eknek szánja ezt a platformot.

    Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

Új hozzászólás Aktív témák