Keresés

Aktív témák

  • Barton

    senior tag

    válasz Vesper #1 üzenetére

    Tamáskodnék egy kicsit !
    Én szívattyúztam mindkettővel is !
    Melegedés pedig az új Intel prociknál is elő jött vagy fog jönni !

    A TBirdöm FPU-ja még mindig agyon veri a P4-ét és olcsóbb is !
    Kell venni egy szép nagy coolert és a probléma megy van oldva !

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vesper #1 üzenetére

    Mit jelent az, hogy megbízhatóbb? Egy AMD-s rendszer nagy valószínűséggel ugyanolyan megbízható, mint egy Intel-alapú, mindamellett, hogy természetesen mindkettőben akadhatnak (és akadnak is) hibás darabok, szériák. A teszteket pedig felejtsd el szerintem, mert a teljesítményt nem elsősorban a teszt végeredménye határozza meg, ráadásul ott a különböző optimalizációknak nagy szerepük lehet/van. Ennyit általánosságban. Konkrétan pedig: én otthon egy Duront használok és az égvilágon semmi bajom nincs vele. Stabil, megbízható és gyors.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Integra

    titán

    válasz Vesper #1 üzenetére

    kb. egy hónapja megvettem az ördögi masinériát!!!

    MSI K7T 266Pro-R DDR
    MSI Starforce Geforce2 Pro 64MB DDR
    Athlon 1200MHz 266FSB
    MSI 256 DDR RAM PC2100
    Quantum 30GB AS 7200 rpm
    Adaptec 2409 SCSI card
    LG 52x CD-ROM
    Yamaha 16x10x40 SCSI CD-R
    SB 128PCI

    hangot majd valami komoly stúdiósabbra cserélem ha lesz pénz, aztán rájöttem hogy tökfelesleges volt megvenni, mert az alaplapi hangkártya semmivel sem rosszabb...

    figyelj!
    ez a melegedés dolog egy nagy "humbuk"
    igen tényleg meleg az athlon, de az úgy van kitalálva hogy az ha rendesen be van rakva és szilikonzsír is a helyén meg a hűtő és a proci is, akkor azzal soha nem lesz gond!
    egy 1200es procin mit húzzak tovább?
    így is olyan gyors hogy az kész... word-höz vagy CAD-hez kellene feltekernem 1400-ra vagy mi?

    az Intel nagy csindarattát vág a P4-nek, aztán ennyi...
    én soha többet Intel, ne azért vettem AMD-t mert olcsóbb, hanem mert egyszerűen jobb! ez a config sárba tiporja a legnagyobb P4-et is.
    képzeld el mi lesz akkor amikor kijön egy RD RAM az Athlonhoz és mégjobban felnyomják az FSB-t az Athlonos alaplapokon!!!

    nagyon ajánlom a Flamingo Computers-t!!!!

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Vesper #1 üzenetére

    Hy én most raktam őssze egy 850 es duron konfigot epox 8kta3l lappal 256 sd vel manli (álítolag no name) gef2 mx/mx400 kártyával
    mayd pár napra egy celeron 900 ast egy soltek alaplappal szintén 256 sd de abit siluro t400 gef2 vel(64mbs) meglepetésemre a 850 es duronon sokkal stabilabban gyorsabban szebben mentek a dolgok kiváncsiságból lefutattam pár teszts és a kis amd mindenhol leverte a celeront. ami jóval drágább config volt.Viszont tuningolni már közelse lehetett anyira az amdét.és melegebb is vólt jóval.viszont az intelnek a siluro kártyája nagyon melegszik(nincs venti csak borda gyárilag) és mikor rákötök tvét/2 lagos monitornak akkor bizony kö keményen el kezd fagyni(ha valamit tálcárol fel vagy le rakok akkor csikot huz maga mögött ami nem is tünik el.. kis pop up ablakok helyén mikor eltünteted fekete alapon kriksz kraksz marad.. vissza vittem de a olt természetesen mindent rendben talált..
    megint másik dolog.Őszse hasónlítottam az epox lapot egy msi k7t turbo ver:3 as lappal.ami rögtön szembe tünt: epox hoz képest az 1200 as tb 10 fokkal melegebb(legalábis többet mutatot ora) kiprobáltam duronal is az is 10 fokkal melegebb volt. most enyit melegszik a cpu vagy nyit csal a 2 lap hőmérője. msi lap modernebnek festet de nálam (lehet csak a siluro miatt) kicsit instabuilabb volt. epoxban divx et tekergethettem kedvemre monitorol tv re mozgathattam át rakhattam ful screanra viszonyleg gyorsan megcsinálta. msin kicsit lomhán teker ,kicsit lassaban vált és töbször jöt ki rajta fagyás is hajamos volt tekerés közben is lefagyni(egér mozog 1 darabig aztán elkezd berregni beeper ha bármihez hozzá nyulsz.. :) rulz reset.. scnadisk sehol helyete minden az előzö bootoláskor hagyot álapotban.

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Vesper #1 üzenetére

    Lenne még 1 kérdésem viszont. nem pont ide vág..
    512 reec es ddr ramom van
    akartam venni egy msi 266 pro2 es lapot hozzá de azzal riogattak hogy kt266 os chip nem kezeli reec es ramot. igaz ez? abit kg7 tényleg kezeli reec es ram?

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • Papabear

    csendes tag

    válasz Vesper #1 üzenetére

    Ha a Hammer nem fog megjelenni időben, és nem hozza az ígért teljesítményt, akkor a Hammer nem lesz akkora durranás, mert az Intel november 2-ra ígéri a 3,06 GHz-es P4-et, már Hyper Threadinggel. Ez ugye Windows XP és dualt támogató proggik esetében sokat jelenthet majd, mindenesetre az Inteltől ígéretet kaptunk egy samplere, majd kiderül, mi lesz belőle:)

    ::EPoX 8KHA+, Athlon XP 2200+, 768 MB PC2100 RAM, ATI Radeon 8500 64 MB, Maxtor D740X 60 GB, Toshiba SD-M1612, Plextor PX-W2410A, SB Audigy, Chieftech Dragon, Enermax EG365AX-VE::

  • cartman|

    tag

    válasz Vesper #1 üzenetére

    AMD

    Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

  • warezlord

    tag

    válasz Vesper #1 üzenetére

    a válasz egyszerű: AMD 4ever...

    Nekem is intel pentim volt, de most váltottam AMD-re és baromira megérte, pedig az intel is jó volt, de az AMD meg szinte még attól is jobb :D

    1 a lényeg: vegyél AMD-t. Mindenki AMD-ért rajong :)

    Tévedni emberi dolog, de összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet igazán...

Aktív témák