Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz Ninja760 #5969 üzenetére

    Ez teljesen normális jelenség. Msi-ben nem tudom hogy hívják, de Gigabyte-nál Load Line Calibration-nek hívják azt az opciót(msi-nél is valami hasonlót keress a BIOS-ban), ami lehetővé teszi, hogy ne legyen Vdrop (legalábbis kellően kicsi legyen).

    HSM:

    Nekem az i5 750-nél is úgy volt, hogy ha everest(most már aida) nem hibázott, az IBT/Prime néha elszállt, akkor teljesen stabil volt mindennapokra. Ebbe beleértem az alábbiakat: tömörítés, 3dmark tesztek, nagy mennyiségű játék, stb....Lehet, csak a s1366 ilyen kritikus. :D

    Szerk.: Most 205*21-et tesztelgetem. IBT nem mindig fut le, AIDA stabil, és eddig nem volt még kékhalál sem, és restart sem. Idle 1,39V @ 23fok, terhelve: AIDA ~68fok(meglepően mind a 8 szálat dolgoztatja), IBT: 77-78fok. Ha így stabil mindennapi használatra, akkor marad így. Számokban mindez CPU 4300MHz, Ram 2050MHz 10-10-10-26-1T. A cache&memory teszt kicsit megcsappant, 2050-en "csak" 21900/20700/25500-at produkál, a proci viszont 4300-on megy, úgyhogy a supepi 1m bőven 10s alatt van. :DDD Egyelőre ennyi.
    (Ezt az IDLE 23 fokot, még mindig nem tudom elhinni. ;] :D )

    [ Szerkesztve ]

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák