Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Shkiz0 #5884 üzenetére

    Na szóval volt ugye egy stabil kitesztelt beállításom amit már régóta használok.
    Mostanában előjött az a hiba a Tarkov-ba, hogy több órányi játék után, hogy egyszer csak menet közben elmegy a hang, és rá pár másodpercre lefagy a játék is.
    De úgy, hogy közben maga a gép nem, illetve háttérben pl TS megy tovább, feladatkezelőt viszont nem tudom előhozni hogy bezárjam a játékot mert amúgy magától nem dob ki asztalra. Ha nem csinálok semmit akkor 2-3 percen belül viszont a komplett gép rommá fagy hibakód nélkül. Elsőre azt hittem VGA, de alapon is csinálta. Aztán futtattam memóriatesztet (5 körös extreme1 anta TM5) ami le is futott hiba nélkül. Majd pár napig nem volt gond megint. (mint itt kiderült nem volt olyan meleg, aminek mint kiderült nagy szerepe volt)
    Aztán újra jelentkezett. Megint memóriateszt és elsőre lefutott. Aztán mondom csak lefuttatom már még 1x. Na ekkor már hibát dobott. Megint elindítottam, és ott is hibázott de már nem csak a 4-5. körben, hanem a 2-3.-ban is.
    Aztán volt közben bios frissítés meg minden földi jóság de röviden a gond az volt, hogy a tRFC nálam elég szűkbe van húzva (280) és emiatt ez is extrán terheli a memóriát.
    Mivel ugye komplett víz van a gépbe, a 3db front venti az nagyon le volt tekerve, épp hogy csak legyen légmozgás, és emiatt huzamosabb terhelés alatt elmelegszik a memória és elkezd hibázni. Főleg akkor ha amúgy kint is 40 fok van ezáltal a környezeti hő is több.
    Ugyanezért volt hiba TM5 esetén is. 1 ilyen 5 körös tesztet kibír hiba nélkül, ha hűvösebb van akkor akár 2-őt is, de 3 vagy több kört már nem mert elmelegedett. (1db 5 körös teszt ~1óra 40-50p)
    A hiba relatív könnyen orvosolva lett, minimálisan a ram magasságában lévő ventit csak fentebb kellett tekerni picit, és így már okés.

    Szóval előfordulhat az is akár, hogy 1-2 bench ami stabilnak tűnik az játék alatt nem lesz az ez annyira ugye nem újdonság már itt sokaknak. De ilyen alattomos hibát még nem tapasztaltam mint ami volt, mert amúgy bármikor bármit csinálhatok a gépen, dolgozhatok, játszhatok mással, netezhetek soha nem volt semmilyen hiba, nem vágott ki asztalra, nem volt kékhalál stb.
    Érdekességkép a lapon is rajtalevő memtestet meg el kell felejteni, mert még a legterhelőbb konfigurációban is csak időpocsékolás, 10 órás teszt alatt sem hozott ki hibát amit a TM5 kidobott pár kör alatt.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák