Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz TechN7ne #31109 üzenetére


    B.Á.L.!.N.T:
    Köszönöm a korrekciót! :R


    TechN7ne:
    Akkor betudjuk egy HW Info mérési hibának, nem lehetetlen.

    Ha mindenhol csak XMP és default CPU ment.
    Akkor valóban DDR5 alatt jobban fut minden. CBR23 -at meg nem érdekli a ram :DDD

    Mindenképp futtasd még le a 6200 as profilodat is, amit tibcsivel lőttél be, mert a 3200 as XMP amúgy is gyenge, van itthon 4133 cl17-17-17 es royal ramom is (annak az az XMP je) ott lehet hogy más lett volna a felállás. Annyit még megteszek én is, hogy azokkal a Royal ramokkal XMP be + default CPU val ma estig lefuttatom a teszteket.

    De végeredményben szerintem az nem fontos. Sokkal inkább, egy húzott DDR4 vs egy húzott DDR5... Ott jön ki rendesen a DDR4 és DDR5 közötti különbség.

    XMP-t azért nem érdemes összenézni, mert létezik 4400 CL17 es XMP DDR4 ben, meg DDR5 ben is létezik 5600 CL32... Meg 8000 CL38 is .... Olyan szempontból jó volt összenézni, hogy a nagy átlag D4 ben pont 3200 es ramokat vesz, D5 ben meg 6000 körülieket. Akik nem nyúlnak a bioshoz, azoknak ez a teszt megmutatta, hogy abban az esetben a DDR5 jobban megéri :K

    Érdemesebb a mi esetünkben inkább azt összenézni, ami 24/7 ben stabilan használható, de rendesen optimalizált, belőtt beállításokkal :K Hogy konkrétan azt lássuk, hogy a DDR4 játékokban hol van a DDR5 höz képest. Bár ez sem lesz teljesen kiegyensúlyozott erőviszony.

    Akkor lenne igazságos, ha a D4 es lapban, meg a D5 ös lapban is egy 14900KS lenne. És egy Rog Strix alaplap D4 és D5 fronton is.

    Az nagyjából szerintem 7800-8000 mhz et menne D5 ben a fórumon olvasottak alapján. D4 ben meg 4300-4400 körül szerintem. Bár ezek már csak spekulációk....

    Szerk.: Majd el is felejtettem a kérdésed, persze segítek. Összehozzuk :K

    Ui.: Meghúztam a CPU-t 5,4 re meg a VGA-t is feljebb piszkáltam, de sajnos csak a #7 hely lett meg TimeSpyban...

    A gond az, hogy Founders Edition 3070 em van, és 240w nál több fogyasztást nem bírok ráerőszakolni a VGA ra .... Azt is 110% os kitolt TDP vel MSI Afterburnerben... Az #1 helyen lévő 3070 meg kitudja mivel tolja, de ha csak nincs Super super golden 3070 gpu ja, akkor szerintem az valahol 260-280w között ehetett inkább a GPU órajel alapján :K

    Egyébként CPU scoreba ráaláztam 600 pontot :U :U Pedig neki volt egy teszt, ahol 5,6 ig is meghúzta szegény 12600K-t ... De arra már 1000 pontot rúgtam rá, gondolom jó stabil lehetett :DDD

    Megérné a FE 3070 re szerintetek kitolt TDP-s bios-t flashelni egy benchmarkra? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák