Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Broken heart

    tag

    válasz zebra_hun #29766 üzenetére

    Bárcsak egyszer nekem is sikerülne a dinamikus, terhelés alapján beállított fesz/freki, de olyan gondjaim vannak folyamatosan, hogyha auto a fesz illetve by core usage (60x1, 59x2, 58x3, 57x4, 56x6, 55x7-8) + fesz auto, ia ac loadline 0.2, cpu-n minden más autó.
    Ezzel a cbr23 10p 88 fokig ment fel, és 1.199-1.208V volt terhelés alatt. (275-280w) Nincs whea.

    Ez még oké és hűthető, de ha így van állítva akkor valamiért 1 percet sem bírnak y-on a már kifinomított profilok, amik fix fesz/frekin lettek tesztelve ugyan, de ott már egy milliószor lefutottak. Igaz nálam csak 30-45p mentek max, de napira, játékra nekem tökéletes, és mint az àlom úgy működik a pc a mindennapokban.
    A probléma viszont azonnal jön, amint nem auto a fesz és a freki. A ring szorzót nem értem, mert nálam nem marad fix akkor sem ha beírom hogy min.45 max45….

    Ezt szeretném megoldani hónapok óta, de semmilyen bios nem oldotta meg a problémát… (jelenleg 2002)

    Egyetlen egy módon maradt fix 45x a ring, ha sync all cores 55x, illetve 1.389V írtam a biosba. (Actual vrm core voltage) Nem értem, a ringgel mi történik ilyenkor, illetve milyen beállítást kell néznem, vagy mit hagyok ki.
    A min-max szorzókat már próbáltam, beírtam hogy 49x, min, max, az sem tűnt stabilnak. Ha by core usage min45 max 45, akkor bármilyen profilt tesztelek, elhasal mint a sz*r. Nem egyszer, nem kétszer próbáltam, fix fesz/frekin semmi baja
    Ha a cpu-t jol be akarom lőni automatikusra, ia ac loadline, v/f curve szabályozáson kívül milyen feszhez kell még nyúlni, ha a ringet is emelem?

    A cél a fent említett (60x1, 59x2, 58x3, 57x4, 56x6, 55x7-8) lenne, 44(talán 45)x e core és 49x ringgel.

    Bárkinek aki ebben tud segíteni örök hálám, mert már nagyon sokadjára futok vakvágányra ezzel… :(

Új hozzászólás Aktív témák