Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz tibcsi0407 #13884 üzenetére

    Nálam a CPU Doki varázsolt, delid nélkül 5.6 volt a maximum.
    Tavasszal visszaköltöztetem a masinát a másodlagos (hobbi) házba, ott van a pincehűtésem lecsövezve, le fogom tesztelni 6-8°C vízzel :)

    Idén nem szándékoztam kéz házat fűteni, az a heti 2 óra ottlét nem lett volna kifizetődő.

    Ilyen oc meg totál felesleges a GTX1080 vga-mhoz.
    TR-t sem tudok mérni ilyen fps-nél, még 800×600-ban is gpu bound szegénynek, de már a betűk is olvashatatlanok.

    Szerk.:

    Még most megyek majd haza :)) 7-9-ig kortyolgatom az altatót :DD

    [ Szerkesztve ]

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz tibcsi0407 #13884 üzenetére

    Ok, nem több AC kellett, hanem 5 ezred(!) Volt TX feszültség. Ami nagyon érdekes, ha terhelés alatt nézzük az ASUS EC-ben az IVR TX-et, akkor látszik, hogy többet, vagy kevesebbet próbál elérni, mint amit ténylegesen beállítottunk. Ha jóval többet kér, mint ami be van állítva, akkor stabilitási problémák is lehetnek. Legalábbis eddig azt tapasztaltam.

    A TX-nek sok sweet spotja van, ami szinte mindenkinél egyedi. Van 1.25V-1.30V tartományban, van 1.30V-1.35V tartományban és 1.4V-1.45V tartományban. Az utolsó számomra nem opció, ott már nagyon érzékeny a rendszerem. Persze lehet, ha az IMC VDD-t is hozzá igazítjuk, akkor stabil lehet ott is, hiszen ezek párban járnak.
    A RAM és a CPU közötti kommunikáció leegyszerűsítve CPU (TX) ----- A kettő között IMC VDD ---- RAM VDDQ
    Ez a három feszültség nagyon szorosan össze kell legyen hangolva magas órajeleknél, ha sikert akarunk elérni.

    Ott van még az SA is, ott szintén sweet spot-ok vannak, de azt én kevésbé éreztem fontosnak az eddigiek alapján. Ha nem nagyon idióta értéken van, akkor könnyen stabilizálható. 1.15-1.20V, vagy 1.25V, vagy valahol 1.30V környéke. Közöttük érdekesen tud viselkedni.

    Már csak az a kérdés, hogy hova tovább? Célozzam meg a 8400-at, vagy feszítsem ki teljesen a 8266-ot? Nyilván ha a 8400 elérhetetlen, akkor B verzió, de egy feszes 8266 lehet többet ad, mint egy laza 8400.
    Na meglátjuk. :)
    Csinálhatnám azt is, hogy leszarom és végre nem csak dolgozok a gépen, meg órajeleket piszkálok, hanem néha játszok is egy kicsit. :DDD

    Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

Új hozzászólás Aktív témák