Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz #15779328 #12790 üzenetére

    Nem biztos hogy ez segítség a ddr5-re.
    Itt még a Delay-ek auto-n voltak.
    Oda minden helyre beírtam 1-et, hogy kizárjam a változtatást, gond nélkül elfogadja.
    Így ott semmi nem auto nálam, mégis ha trainingre kerül sor, az elsőre nem jó.
    Egyébként eddig minden esetben (lent rosszul írtam, nem a Park) a Nom 34-ről emelem 40-re, retrain, meg sem várom mert ezeket leteszteltem erre a kitre, visszaírom 34-re, megint retrain, és utána minden esetben már jó.
    Valószínű, hogy bármit állíthatnék, csak trainingeljen újra, ez babona. Bevált, így profil betöltés után ezt el kell játszanom így 2x.
    Első betöltésre még jól nem csinálta. Véletlen jöttem erre is rá.
    Volt még érdekesség.
    Itt nincs RTL úgy, ahogy ez a CML-ig volt. Egyszerűen csak a Round Trip enabled. Viszont eddig egyszer volt olyanom, csak egyszer, hogy a cl17-hez tartozó 77 helyett 75-öt állított be.
    Mondom király, fixálom. Ha fixálom, az automatikusan retrain, de be sem bootolt. Fixálva van nálam a sok 25 és a cl-el változó nálam 77 is. Így kizárom annak is a lehetőségét, hogy ott menjen félre.
    Tehát ami félre megy az nagyon el van dugva.

    Delay-ek már 1 nálam, de ez mindig a használatos kitre vonatkozik. 80-48-40 a ddr4-nél az átlag, van akinek a Park 60, nekem pl a 34 Nom jobb.
    Ezt belőni rohadtul időigényes, határértéken könnyebb amikor tuti hibázik, és percben mérjük a működő állapotot.
    Én a VCCSA -t levittem, és akkor van az, hogy kb 10 perc üzem aztán hiba. Állítasz, 2 perc üzem, hiba, állítasz fél óra üzem, majd hiba...
    [kép] :DD

  • zebra_hun

    addikt

    válasz #15779328 #12790 üzenetére

    Egy kis olvasnivaló. Annó innen lestem el pár hasznos dolgot.
    Cometen sem volt könnyű ezeket a 4400-4600MHz-eket stabilizálni, az ODT-vel lehetett emberi feszre és stabilra hozni.
    Alapjaiban nagyon nem változhatott, biztosan bővült.
    Ezekről sajnos semmi leírás, pár megszállottal szoktunk beszélni róla.

    [DDR4 ODT beállítás, tesztelés]
    Hátha találni benne vmit, ami segíthet a DDR5-re ráhúzni.
    Másnem a teszt menete. Többször nekifutottam, de volt utána siker. Sajnos az auto-n hagyott ODT hamar megálljt parancsol.

    [Slope-ok beállítása]
    Na ezt én feladtam, nehezebb mint az ODT. Kedvem most lenne, de ez a z690 Strix-ben láthatatlan, és erre sandítok. Ez itt a memóriák működésének a lelke. A jel éle, minősége, sebessége.
    Sajnos az ehhez kapcsolódó VRef is eltünt, amivel szintén stabilitást tudtunk adni. Valami borzalmas ákom-bákom lett abból, rákérdeztem hogy ki mit ért belőle, hát senki semmit.
    VRef-el lehetett a jel közepét tologatni, ha nagyon túlfeszeltük, mert a helyzet úgy kívánta.
    Ezeket a Slope-okat kérdeztem régebbem, hogy van e az Apex-ben.
    Ha erre adod a fejed, rengeteg idő és teszt. Őszintén megmondom, hogy párszor feladtam.

    Garsza:

    Tegyél mindent ugyanúgy ahogy eddig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák