Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz Ájszii #25426 üzenetére

    Atya gatya... mi lesz itt :))
    Már várom.

    ********************************************************

    Teljesen más:

    Nem férek a bőrömbe, ismerjük meg a DDR5-öt címmel elkezdtem tesztelni, hogy lássam kicsit mélyebben.
    Minden feltétel ua. mint korábban, minden funkciót visszaépítettem, nehogy pontatlanság legyen.
    Nekem egy alap, XMP nélküli JEDEC 5600 CL46 46 46 Single Rank kit-em van. Nem egy sebesség bajnok, ahogy alapon, tehát XMP nélkül egyik sem.
    Feszültségekhez szinte nem is nyúltam, direkt ez volt a cél.
    5600MHz is maradt :DDD
    Nem minden az extrém sávszél, bár tisztelet az OC huszároknak, én sem fogom azt kukázni.
    Ami érdekes, hogy rendkívül jó, erős min fps-t lehet már itt is összekovácsolni.

    Az egész BIOS a RAM rész kivételével szinte érintetlen. Egy dolgot tettem meg, a szokásos
    55P 45E 49R beállítást, de sem offset, sem Best Case Sc.., hanem Let BIOS Optimized az egész. Nincs Vcore piszka sem, bár ez totál lényegtelen.

    Sync ac P, sync ac E, HT, Rebar, HAGS on, NVCPL G/Vsync off.

    5600MHz JEDEC CL46 46 46

    TR 311 / 224 fps

    CP77 258 / 116 fps

    5600MHz CL30 36 36

    TR 341 / 250 fps

    CP77 280 / 141

    Tom radír bencs:

    Nekem a min fps-ekben a változás a piszkált memókon tetszik.
    Nem egy 8000+, nem is ez a lényeg. Ez itt a szinte semmi fesz babrálás, biztosan lehet finomítani, de az instabilitásra kergetett frekik hátrány.
    Erről az 5600-ról nem készítek stab teszteket, 10 perces gyors köröket csináltam.
    Be azért nem fejezem, mert kivi vagyok mit is lehet itt kihozni.
    Azért a 250 min fps tr-t nem sokan hozzák.
    CP pedig elég érdekes, megpróbáltam a 8200C36 sajnos nem stabil OC-kal mérni, de kilépett.
    A C38 van stabilizálva, azon mértem is. Harap a nem stabil profilokra.
    Szóval lehet szépet hozni alap freki és fesz mellett is játékban.

Új hozzászólás Aktív témák