Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Gabesz-

    senior tag

    válasz mgabi #1427 üzenetére

    Első vizem, szóval nem profi, de azért igyekeztem! Erősen túl van méretezve szerintem, később még a VGA-t is elbírná.

    A lényeg hogy házon kívül van minden, csak a blokkhoz megy be a cső. Egyszerűen nincs helyem máshogy, semmilyen értelemben, se házon belül (CM690), se házon kívül. Sokat agyaltam rajta míg meg nem valósult. viszont így jóval jobb a hűtés hatásfoka. A radi és a venti [abridabri] fórumtárs ajánlása és valóban relatív olcsó radi. Eredetileg 360-ast, vagy 420-ast akartam, de kb. 1 árban vannak ezzel és ez éppen elfért a neki szánt helyén.


    szerk: Ami a képen nem látszik: a gép mögött kívül van egy 120-as radiátor ami szintén srégen fúj felfelé, az a vega64 LC radija :D

    Alkatrészek:
    Eisblock XPX blokk + Alphacool Eisfach tartály VPP755 pumpával.+ 3 méter 10/13 cső (kihúzom a gépházat elérjen úgy is bontás nélkül.)+ [Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 180mm Triple] + 3db [SST-AP181]

    Kb. 1,3 litert vizet vett be.
    A sok hő egyébként nem tudom hová lesz, mert nem éreztem még melegnek a radiátort sosem. A ventik sokat állnak, 55 foknál kapcsolnak be.

    Nem is a radiátor és a ventilátorok ami fontos és ami miatt jók a hőfokok, mert elég lenne kisebb is, hanem a hőátadás a die-tól a vízig bezáróan.

    Szóval ugye Die --->folyékony fém--->Custom réz IHS. Ezt megpolíroztam --> Mx4 hajszál vékonyan ---> XPX blokk. Ez egy elég jó képességű blokk, nagy hőfelvevő felülettel.
    A 7900x die téglalap alakú, ezért a blokkot elforgatva raktam fel, hogy minél több mikrocsatorna találkozzon a die feletti felülettel. Fordított esetben szerintem pár fokot vesztenék.

    holczy: Sok múlik az alaplapon (alkatrészek, kialakítás) és a processzor memória vezérlőjén is. Nálam 4200-on feláll a rendszer cl17, tudok tesztelni, de csak triple chanelt lát már a bios is és ezt nem tudom orvosolni feszültség emeléssel. (1,6v-ig mentem el, vcci és vccsa meg 1,25v-ig) Szóval szerintem ennyit bir a procim.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák