Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz DroiDMester #8257 üzenetére

    Rövidre kell fognom, mert nem alszik a lurkó, felébred és ordít.

    Ez a gép kimondottan Battlefieldre épült, semmi másra nem használom. Inkább sajnos idő miatt semmire...

    1.42V-ot ma kapott, mert el akartam hagyni az allcore 5400-at. Egyébként 1.36V kell neki 5400 MHz-hez, ami a gyári alapfeszültség. Ezen emberek milliói használják 80-90C fokos CPU hőmérséklet mellett. Szerintem itt messze nem beszelhetünk amortizációról.

    [5.4GHz és 1.36V]

    Természetesen sosem használom ezen a feszültségen, ahogy rajtam kívül emberek milliói, és soha nem mennek tönkre senkinek a gyári értéken.
    Tehát " ha" 24/7-ben allcore 5400-on járatnám, akkor sem lennék akkora szadista, mint az emberek nagy része, hiszen a 30C-t nem haladja meg játékok alatt. Ez itt le is van zárva, kímélem ezt a procit, nem égetem szét. Kb. most lehet benne 100 üzemóra, az meg 0.

    Ami a váltást illeti, ha lehet kapni a piacon ennél jobbat, már váltok is. Eddig is ott volt az 5950X, L3 miatt eszméletlen eredményeket produkált pl Firestrikban. A kijáraton, ami a lényeg, nem jött ki több FPS, így hiába a szép részeredmények, GPU pont annyi képkockát dolgozott, jelenített meg, mint a kis vakarcs procim. Én mindig a saját kategóriámat nézem, azzal hasonlítok, nem egy világrekordot tartok, többek kozt a Firestrike-ot. (Igen, RTX3080, és 10850k)
    Ha az abszolut Top érdekelne, AMD-t vennék, és a VGA is az lenne. Ott viszont van egy kis gond, hiába az erő, ha az érzékeny mérésben véres a torka. Most per pill úgy fest, hozzáteszem nem vagyok AMD párti, hogy az Intel eljutott oda, ahol a vörösek már kitűzték a zászlót.

    Következő ami számomra lényeges lesz, de ez jelen pillanatban mérhetetlen több okból kifolyólag, a BF2042. Sajnos DX12, ami bejárási ideig mikrolaggos, az egy dolog így sajnos, hogy nincs DX11, de maga a játék egy katasztrófa. Nem is erőltetem egyenlőre, de azt a szennyes eredményt, amit a 12 tud, azt ezzel a 10-el is kihozom. Ott a hatalmas erő kárpótol, de tudna az egy álom is lenni, ha nem lenne a leglényegesebb dolog olyan amilyen. 50 ns válaszidő egy katasztrófa, 2021 szégyene. Ezért nem lett anno AMD, az sem volt fürge, csak erős. Ez meglátszik viszont a min FPS-eken, ami a legfontosabb dolog. Aki nem tudja mi az, annak nem kezdem el magyarázni, használja úgy ahogy akarja, nem izgat abszolút. Mindenki kiteszi a Framerate-t, osz' jóvan, annyi az FPS.

    Röviden, én nem bántom, vagy szólom le a 12-est, de számomra a játék, azaz a min FPS tudománya csalódás, erő már ezekben is van annyi, amennyi a megcélzott játékra elegendő. Egy ilyen ram profillal meg a min FPS-t hihetetlenül megemeltem, nem linkelek hozzá semmit, ezek már megvoltak itt régebben, csak nem figyelte senki.
    Várom a megváltó csoda CPU-t, ami a BF2042-ben tud legalább 100 FPS-t produkálni, de nincs olyan. (A játék is trágya, így ez a teszt várat még magára) Jelenleg a 12900k 60-at tud, ez a 10-es rendszer is pont annyit tud.

    Bocs, lurkó alszik, tudtam irkálni. Egy rövid ideig tartó Benchmark meg nem károsítja a gépet, ha felteszem gyárilag beállított feszekre. Die sense amúgy már mindenhol, nincs olyan lap szerintem, ami nem azt mérné. Még a Giga lapom is azt mérte. 1.22-24V korul tolta itt mindenki, nekem az 1.20-at sem hitte el senki, gondolom az 1.15V akkor a hihetetlen kategória.

Új hozzászólás Aktív témák