Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #11493888

    törölt tag

    válasz MPowerPH #5655 üzenetére

    Az én használatomra elég mert igen sokat megy az asztal 10 watton 15 ön valami kis youtube néha egy egy film és egy héten 1-2 óra game. ha a gyerek itt van akkor kicsit több de az se folyamatos.
    Erre több mint elég is a 45 watt kiszámoltam.
    Akkor lenne kevés ha 100 wattot enne folyamatosan a gép mert az a watt annyi hőt termel hogy legyőzné folyamatosan szép lassan a 45 wattot. ezért se szabadalmaztatok védetek le csak magamnak építem max egy két havernak ha beváltja a hozzá fűzött reményeket. Nem publikus csak egy ötlet. részleteket nem közlök, max eredményeket. A fő csapást elárultam aki bele akar vágni azon el lehet indulni. Sokan azt is elfelejtették pl hogy a házba bevitt pertier elemmel nem csak a hideget vitték be hanem a meleget is amit termel ez a 2 dolog egy helyen pedig = 0 ! A kintről befujt nyitott erkélyajtós hideg a házba pl tavassszal 16-17 fok megdöbbentően levitte a procim hőmérsékletét úgy hogy csak az AIO ventijei szivták be az a levegőt. ez bizony minusz 5 fok alapból. nem szabad a dolgot fagyasztásra használni mert 17 fok körül kezdődik a kondenz víz termelődése, amit nem én találtam ki hanem nálam okosabb klímások mondogatják. nem véletlen lesz kapcsolgatva a szerkezet és vannak kitalálva a hőfokok amikről beszéltem. amiket meg láttam a youtubeon azokon sehol nem is létezett pl szigetelés egyiken sem. És mivel az egész szerkezet házon kívűl foglal helyet működhet a dolog és működni is fog. Vannak akik már klímákat építenek 2 ilyen elemmel egy egész szoba lehűtésére ráadásul csak a meleg oldalra rakott hűtőbordával és még az is működik! [link] Nem szabad elfelejteni ez egy fejlesztés kezdete, még azt se tudom leszigetelem e a házat vagy szükségtelen lesz teljesen. majd kiderül.

Új hozzászólás Aktív témák