Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    válasz -Gabesz- #4861 üzenetére

    Megmondom őszintén, 11. gennel nem volt dolgom, de bemásoltam az Intel dokumentációból a különböző turbo boost-ok specifikációit.
    Ha mellérakom a 11900K adatlistáját :
    Max Turbo Frequency5.30 GHz
    Intel® Thermal Velocity Boost Frequency5.30 GHz
    Cache16 MB Intel® Smart Cache
    Bus Speed8 GT/s
    Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 Frequency 5.20 GHz
    Intel® Turbo Boost Technology 2.0 Frequency5.10 GHz

    Akkor én ebből azt szűröm le, hogy a 2.0 (áptu 5.1) az a "hagyományos" boost. Ha van még hely az áramfelvételi limitig és a hőfok is engedi (itt szvsz a Tjmax a hőfok), akkor eddig boostolnak terhelésre a magok.

    A 3.0 az a 2 legjobb magot a megfelelő helyzetben 5.2-ig is engedi.

    A TVB, az mindezek fölött, ha tényleg minden ideális, akkor a 2 legjobb magot a 3.0 fölé is elengedheti, egészen 5.3-ig. Szerintem itt van az a 70 fokos dolog. Itt ugye már nagyon magas az (lehetséges) órajel, ami nyílván kér némi feszt is, ami viszont az összes magot érinti, stb. Azt gondolom ez az a pont, ahol a Tjmax pl. már nem "elég" , mint kritérium. Egész addig a specben meghatározott Tauk és Tjmax amihez tart. Illetve a terhelt magok száma, ahhoz hogy a 2 legjobb fölé lőhessen a mezőnynek. Ez viszont egy érdekes pontja az egész mechanizmusnak. Változott a működés az előző genek óta ? Értem itt azt, hogy pl. egy cpuz benchmark singleje vagy akár Cinebench single tesztje mutat többletet amiatt, mert 2 mag magasabbra mehet vagy kb. hozza azt, amit az "all-core" boosttal ? Mert ha még mindig változatlan a mechanizmus, tehát csak a terhelt magok darabszáma határozza meg, hogy mehet-e kettő feljebb (alapból ez, hogy csak 2 mag legyen terhelt szinte alig van mivel mindent abba az irányba hajtogatnak, hogy minél jobban "szét lehessen folyatni" szálakra és itt ugye bármilyen kkis nyissz-nyussz terhelés is bemond egy magot. Anno még a 1366-nál, ahol bejött ez, hogy terhelt magonként más volt a max. boost, az egy nagyon más világban történt. Ott simán volt, hogy XP alatt egy játék csak 2 magot piszkálgatott, 4 meg figyelte, de manapság ez jellemzően nem így van. Ok, hogy ez rettentő gyorsan történik és nem lehet meglátni, max megsejteni, de az fix, hogy nem gyakori és kb. az is, hogy ennél csak kevésbé lesz az) és aztán meg a futó taskokat 2 magasabb órajelü mag ide vagy oda, full randomba kiosztja a win ütemező, akkor annak nem sok értelme van. Pont semmi. Erre kíváncsi vagyok, hogy változtattak-e. Azt gondolnám, hogy igen, ha ennyivel több rétű, kicsit még hegyezettebb (optimális esetben) boost rendszert összeraktak.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák