Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Roba #4327 üzenetére

    A min-t hagyd AUTO-n, max-ot pedig a kívánt értékre, ameddig fel akarod emelni az uncore-t.

    Azt látom a képedről, hogy 4.3 GHz uncore van (North Bridge clock), tehát 49-es ring ratio-t ad a lapod, ha AUTO-n van a max érték (AUTO-n az MSI lapom nekem is 43).

    Nálad szerintem nem a túl magas ring miatt kér ekkora fesz a CPU-d, mert a 4.3 GHz es uncore nem lesz vcore feszigényes, sőt, még emelnék a ringen minimum 4.4 GHz-re 5 GHz-es CPU-hoz. De minél többre, annál jobb, csak stabilitás tesztet nézz.

    A Speed Shift elvileg az az Enhanced Intel SpeedStep (EIST) fejlesztett verziója, az arra van inkább kihegyezve, hogy az az 1-2 mag Turbo-n gyorsabban boostoljon a max. órajelre a CPU TDP kereten belül maradva. Az EIST meg eneriagazdaságosságra van kihegyezve, amikor kisebb a load, akkor vegye vissza a CPU a szorzót és a VID-et, hogy kevesebbet fogyasszon, kisebb feszen kisebb szorzóval (ezért ugrál ekkor a VID is). Nyilván ennek sem sok értelme van, ha az ember fix feszültségen hajtja pl. a procit (és nem pl. "adaptive"-on), mert pont a VID ugrálásával történő vdroop (amit az LLC kompenzál) lesz az instabilitási tényező.

    SpeedStep enabled, Intel Speed Shift Technology disabled - ez így jó, ha cél az idle-ben a cpu szorzó visszavétele, és szerintem is érdemes bekapcsolni.

    a "max performance" tuning: eist, speedshift, c1e OFF, fix CPU fesz, fix CPU ratio
    a "gazdaságos" tuning: eist, speedshift, c1e ON, adaptive CPU fesz, dynamix CPU ratio

    És minden más ennek vegyítése, ki hogy szereti :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák