Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eduardo89

    aktív tag

    válasz djsixty #3144 üzenetére

    Ez engem is érdekelne :)

    http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

  • ST05

    őstag

    válasz djsixty #3144 üzenetére

    1300-1400 ig auto feszültség mellett fel lehet húzni (ez általában bioban ugy szerepel, hogy graphics multiplier például 28x az 1400MHz.. érdemes egy pl: aida-ban figyelni auto módban mennyi feszt ad ,alapon 1Volt ,1300-1400 fele 1,07-1,1 kb ezt azért írom, nehogy tul sok feszültséget kapjon, mondjuk ha 1500 környékére lnne emelve, ott már valoszinü irreálisan sokat nyomna pl 1,2V tehát egész hasonló, mint az auto magfeszültség, hogy magasabb tuningnál érdemes manuálisan adni neki.. Annyi nehezítés van még a dologban, ha manuál adtok feszt az igp-nek, nem biztos, hogy kifagy ha kevés, hanem egyszerüen nem gyorsul (pl3dmark-al szerintem szépen látszik ez...( úgynevezett artifact-olni fog, ez ilyen laggolás féle..)
    külföldi oldalon láttam , hogy huzták kb 1800MHzig is, de én 1500 fölé még nem probáltam, ott már
    észnél kell lenni ,mint modtam 1500 fele már semmiképp ne auto modban legyen ,inkább keveselje és fagyjon ki.. ( és melegedésre ugyanugy kell figyelni ,alapbol 18w-20w a tdp-je, 1400Mhz körül már 30w fele jár,
    az ilyen kis chipben már nem kevés, látszani, érzödni is fog melegedésben..
    Érdekességböl manuálisan fel lehet huzni magasabbra is, de szerintem auto modban 1400 fele hoz is a konyhára valamennyit, és biztonságos is marad a tuning...
    MIvel a rambol gazdálkodik a vram, így azt értelemszerűen minnél többet kell adni 1000MB, vagy 512 laptol függöen ) és a ram órajel is besegit pl ha 1600 rol feljebb tudjuk stabilan húzni azt is pl 1866-ra
    holnap -azaz ma, megprobálok kicsit konkrétabb fesz adatokkal szolgálni :K

Új hozzászólás Aktív témák