Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz TeeJay #28616 üzenetére

    Hiába teszel nagy teljesítményű hűtőt a procira ha nincs szellőzés a gépházban az meg hogy a terhelés alatt amúgy is felmelegedő táp szívja ki a gépház belsejéből az amúgy is felmelegített levegőt szerintem nem lesz jó vége. Meg fog dögleni a táp a tartós melegtől ha 12 órában 100%-on pörgeted a procit (értsd ezt mind a két gépre).

    Erőben, fogyasztásban és így hőmérsékletben nincs köszönőviszonyban az i5-ös proci az i7-el.
    Az i5-4460-as procim esetében azért cseréltem le a gyári hűtőt, mert minél halkabb gépet akartam, ami sikerült is anno, de az i7-nek már kell a plusz hűtési teljesítmény ahogy érzékelem az i5 és i7 közti különbséget ráadásul ez alapból 4000Mhz-en jár pláne ha boost-ol akkor 4400Mhz és ezek alap értékek amiket magától tud a proci gyárilag.

    Lemérni a házat nem nagy cucc és az alapján keresni olyat ami megegyezik a mostanival.
    Ilyen felső tápos elrendezést max irodai gépben tudok elképzelni ahol szövegszerkesztés és egyéb komoly gépet nem igénylő feladatokat látnak el... amire te használnád az meg komolynak mondható felhasználás.

    Nem hiába egy rendes játékra szánt jól szellőzőnek mondott házban sincs felül a táp pár éve.
    Mostanra olyan teljesítményt és így fogyasztást tudnak produkálni némely processzor és videokártya párosok, hogy azt a legminőségibb tápok sem feltétlen bírnák hosszútávon. A tápnak is van egy terhelés alatti hőmérséklete, hát ha még erre rájön a CPU+VGA által termelt meleg és még ezt el is kell szívnia a gép belsejéből majd kitolni magán át a házból.

    Intelnél a Z jelölésű (Z68, Z77, Z87, Z97, stb) chipsettel ellátott alaplapokban van lehetőség a tuningra így az alulfeszelésre is.
    Ami azért jó mert semmi más értéket nem változtatsz a procinál csak egyedül a feszültséget, hogy mennyit kapjon állandóan. Az órajelét fogja változtatni dinamikusan tehát ha nem csinál semmit akkor 800Mhz-cen pörög magonként de amint jön feladat fel tudja tolni 4400Mhz-re vagy amennyire éppen szükség van.
    A fogyasztása is változik az órajel függvényében.

    Egy HDD nem akkora hőtermelő. Általában a sebesség miatt cserélnek az emberek HDD-ről SSD-re.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák