Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz ΞΔGLΞ #19186 üzenetére

    Akkor leírom. Egyfelől, amit írsz, a 4790k szenesre húzásával lehet nyerni mondjuk jó esetben 300MHz-et, de ahhoz már delid sem árt. 4700Mhz még 7% tuning sincs a fix 4400MHz-es gyári maxtrubohoz képest, miközben ahhoz már az esetek többségében a diliden kívül masszív plusszfesz is kelleni szokott....
    Számoljuk azt is, ha én felhúzom a sajátom a 3900Mhz-es maxturbojáról 4400-ra, az 12,8%, tehát majdnem duplaakkora tuning. És ez a duplaakkora tuning még mindig kényelmes, normális paraméterekkel hozható, nem véletlen 4400Mhz a 4790K maximális gyári órajele sem. ;) Nem kell nagy fesz, nem kell delid, nem kell rá brutál víz, nem kell halálra centizni a beállításokat. Egy 4790K-m ha lenne, HT OFF lenne az első dolgom, és eszembe se jutna szenvedni a húzásával, csak a ramnak adnék a gyári 1600Mhz fölötti órajelet.

    A második bekezdésedre ragálva, természetesen, ha valaki ezt élvezi, hogy tesztel, meg nyúzza a procit, meg tekergeti a feszeket, az más. Megvan annak is a varázsa, bár én semmiképpen nem keverném a 24/7 stabil állapot keresését ide. Móka, mikor az ember belő mondjuk egy 4800MHz-et, lefuttat rajta pár tesztet és mosolyog, deszépet ment, ez számomra is tud szórakoztató lenni. Ugyanakkor egészen más, amikor már hetek óta csak a tesztek futnak a gépen, mert mondjuk 6-8 óra teszt után dob csak hibát. 3 hétig állítgattam, meg prime-olgattam éjjelente, mire végre sikerült stabilra belőni a 4*4GB ramom 2133MHz-en, meg hozzá a procit 4400-on. Ehhez képest fél óra bütyköléssel megvoltam a 4800Mhz Cinebench eredménnyel. Remélem, átmegy a különbség.... A 24/7 belövése egy hatalmas szívás volt a nekem szükséges stabilitási szintre, míg tesztre, hobbiból, poénból a 4800Mhz belövése pillanatok alatt megvolt, és szórakoztató is volt.
    Bevallom neked, se a 3570K-mat nem húztam, se a 4670K-mat (félórás poén-tuningokat leszámítva), és a 4690K-mat is csak azért húzom, mert a BF4, amivel az utóbbi 3 hónapban játszottam, jól érezhetően gyengébben futott a gyári órajeleken.

    Természetesen az is más, ha munkára kell, és mondjuk a 4,8Ghz-es tuning szűk 10%-a egy félnapos rendernél már azt jelenti, hazaérek vacsorára avagy sem. ;) Bár mondjuk pont munkára nem biztos, hogy ideális a tuning, a maga nem 100%-os megbízhatóságával. :R

Új hozzászólás Aktív témák