Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz #68216320 #24697 üzenetére

    lap topikjában/tunig kezdőknek szájbarágósban kérdezd meg, p45 beállításokhoz sajnos nem értek:( loadlinet viszont szerintem nem éri meg használni, bár annyira nagy feszt nem kap.

    "Nem vagyok profi a témában, de nekem úgy tűnik, a magasabb órajeltől és magasabb feszültségtől termelődik több hő. Mert a teljesítmény is ezek hatására növekszik.
    A proci pedig a túl magas hőtől és a túl magas feszültségtől "használodik el"."

    hőtermelés: órajel emelésével kb lineárisan nő, feszültség növelésével négyzetesen.
    példa, kbre: ha egy proci 1.0Von üzemel, és 1ghz az órajele, amelyhez 100W fogyasztás társul, akkor:
    1.1GHZen 1.0Von 110Wot fog fogyasztani
    1.0GHzen 1.1Von 121Wot fog enni
    1.1en 1.1Von 133Wfog enni.
    illusztráció a példa, függ sokmindentől még (szivárgás, meleg hatására is nő a fogyasztás), de egyszerűen így írható le.

    a hő csökkenti a várható élettartamot, elektronikában talán 5 fokonként szokták mondani, hogy feleződik az életkor. több fesz negatívan hat, ilyenkor a proci inkább az elektronmigrációban hal el. vagy megsül, de ahhoz mostanában user error is kell.

    (annyira én sem értek a témához, de kb ezek az irányelvek)

    Winne: ha üresben is 8on marad a szoró, akkor a C1E/E1ST közül valamelyik ki van kapcsolva. kapcsold vissza őket, és elvileg menniük kell. ha nem történik semmi, lehet cmos reset kell, mert a lap nem találja magát.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák