Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz slett27 #14074 üzenetére

    Na akkor mondom mert sztem biosban állítottál elfelé valamit..

    CPU ratio tökmindegy ..: ízlés szerint módjával. :D
    FSB Strap: Szerintem manual told és a memó órajelét finomhangolhatod a Dram Freq-nél)
    FSB Freq: ua. mint a CPU ratio
    PCI-E: 100
    Dram Freq : ua. mint a CPU ratio-nál leírtak, de fsb strappal babrálhatsz, hogy olyan értéket kapj, ami neked megfelelő.
    Dram Command Rate: 2T sztem 1T-ről már le lehet mondani..
    Dram Timing: ha nem rippelsz éjjel nappal, akkor 4-4-4-10 is elég bőven, sok kül nincs közte, de nézd meg everestben ha nem hiszed és kevesebb fesszel is megyen ugyanolyan frekinél.

    CPU Voltage: ízlés és hűtés szerint módjával
    CPU PLL: Nálam Auto, de 7/24-ben sztem 1,6 lenne jó, igaz sokan 1,7-el nyomják, de nem akarok hardwer killa lenni..amúgy 1,7-el már eléggé határra lehet húzni a procifeszt (visszamennyé!!! :D )
    FSB Term: nálam auto
    Dram Voltage: amennyit gondolsz, de pl személy szerint 2.3-at csak igen jó hűtés mellett adnék neki..

    A ramokat meg ne feszeld túl mán...az ST800-nak max 2,25V-ot adnék, de 840 CL4-be elég oda 2,0V is simán..de lehet menne 1,85-el is.. :D
    Dram Static Read Controll: Disabled (magasabb memó és fsb frekinél)
    Transaction Booster: CPu végét ha nézed, akkor szigoruan Disabled és a Dram Static Read Controll is ugyanúgy, valamint a memót oszd vissza és adj neki laza időzítést, hogy ne a ram kavarjon be a tesztbe.
    Ha megvan a proci vége és belötted 7/24-re, akkor tökölhetsz a memóbeállítással és a Transaction Boosterrel is.

    Viszont ezek mehetnek Enabled-re:
    CPU Spread Spectrum : Disabled
    PCIe Spredd Spectrum : Disabled

    Minnyá írok neked egy jó beállítást, ha benézek a biosomba... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák