Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belaazallat

    addikt

    válasz Atley #35437 üzenetére

    Akkor kopogd is le!
    Eddig nem tuningoltad a géped, de a tuning nagyobb terhelést ad a tápnak, akkor előjöhet bármi.
    Én csak tanácsot adhatok, amit vagy megfogadsz, vagy nem. Te döntésed.

    Egyébként, stol-nak meg neve van itt a PH!-n. Én adok a véleményére, szavára.

    "Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

  • raus

    aktív tag

    válasz Atley #35437 üzenetére

    Helló Atley igen én is így látom hogy a tápod esetleg hát nem megfelelő. Elég lenne valami márkás 550Wattos pl Corsair, Chieftec, pl karácsonyra kérhetnél :) olyan 16K körül vannak kiskerben és 100% hogy összejön a 4GHz az E8500-zal!
    Mondjuk 450x9=4050MHz ennyit simán visz mondjuk 1.25V Vcore körül, mert ugye a 800-as ramjaid miatt a 450azért elérhető 1:1-ben, szerintem a 800-as ramok mennek 900-at, lehet h alapfeszen is, ha nem adsz nekik 1.8V helyett 1.9V-ot, de a konfig fogyasztása picit nő amit valszeg a tápod nem bírna már. Ha meg elcsattan viszi az egész konfigodat. A 2év pedig problémás mert a nem megfelelő minőségű kondik csökkent kapacitása és instabil simítása miatt korántsem stabil a procid betápja.

    Ne felejtsd el hogy az alaplap is fogyaszt, a mosfetek (VRM) minél magasabb feszültséget kell hogy előállítsanak a Vcore-nak, maguk is annál többet disszipálnak hőben, ezáltal nő a belső ellenállásuk és még többet fogyasztanak. Mindezt persze egy azon ágon a 12 Voltos és a 3.3Voltos ágakon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák