Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #1494 üzenetére

    A világon az ész van a legigazságosabban szétosztva, mindenki azt hiszi, neki egy kicsit több jutott mint a többieknek.
    Ingatlan piacon totál ez a hozzáállás : ő okos, mindenki más meg balek. Azért van ilyen árazás. Megy a madárfogás, pláne ha nem sürgős az eladás, hiszen ezen lehet akár több évnyi jóféle nettó fizu-nyi összeget nyerni semmi munkával. Sokaknak ilyenkor ez élete lehetőségeként lebeg a szeme előtt.
    Rejtett hibákat meg ne is emlegesd, mikor ideköltöztünk legelső este nem tudtunk zuhanyozni, mert a bojler nem adott melegvizet. Ez volt az indítás, és kb félévig eleinte napi majd heti szinten jártak ide különféle szakik, mert a rejtett hibák tömegestől ütköztek ki.

    Ennek az ingyenpénznek meg a az baja, hogy annak is beépült az árba, aki nem tudja megkapni, így tulajdonképpen azokkal lett igazán kitolva.
    Épp a minap beszélgettem haverommal erről (saját lakást/házat akar, havonta 100 ezer ft-ot tesz félre) mivel már ő is azt látja, hogy fokozatosan, de ha lehet még egyre messzebb kerül a saját ingatlantól. :(

    Amit meg írsz, akkor következik be, ha megunja árulni : akkor már nem köti az ebet a karóhoz, csak odaadja annak a szerencsésnek aki a legkevesebbet akarja alkudni az ígyis bőven túlárazott projectjéből. Full szerencsejáték, a megfelelő pillanatban kell belépni.
    (szerintem egy ilyet fogtam ki 2008-ban, amikor a 8,9M-re tartott lakást megnéztem és beszélgettem 15 perccel a fiatal eladó csajjal, és már 900 ezret elengedett volna a lakásból csak vigyem már, mert lépne ő is tovább. Amúgy aznap az volt a legszebb, legjobb lakás amit megnéztem, és így utólag meggondolva messze a legjobb vétel, sajnos mint ilyen nem is maradt sokáig eladó).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák