Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    válasz F34R #681 üzenetére

    En meg mindig ugy gondolom, hogy a clicky, taktilis es linearis dolog az csak preferencia kerdese. Viszont ezekbol a kategoriakbol egyertelmuen lehet jobbakat es rosszabbakat is talalni, ami mar nem is annyira csak szubjektivitas kerdese. Nagyon furcsa izlesficamra utalhat az, hogy ha valaki a karcosan jaro kapcsolokat szereti. :P En eloszor taktilis kapcsolokat probaltam es azzal is kezdtem es csak mire megszoktam azokat probaltam hosszabb idore linearisat. Akkor nem tetszettek es azota sem keresgettem ezeket. Most egy kicsit valtozott a felhozatal es erdemesnek lattam egyre benevezni - igy lett most ez.

    Nem egeszen ertem, hogy te hogy gondolod Linux-on a kombokat.
    A mostani qmk-s implementaciom ugy mukodik, hogy ha egyszerre nyomsz le adott billentyuket (amikhez van rendelve kombo funkcio), akkor az a lenyomottak helyett egy masik billentyut fog eredmenyezni.
    pl: (qwerty-re vetitve)
    'asd' -> {
    'sdf' -> (
    'asdf' -> [
    'df -> tab
    stb.
    Ennek az lenne a nagy elonye/ujitasa, hogy minden, dedikalt billentyut nem kapo karaktert egy-egy 'akkorddal' (komboval) a home-row-n tudsz lenyomni. Az alap billentyukon kivul nem kell hogy elhagyd a kozepso sort.
    A retegekhez kepest meg annyival jobb, hogy nem kell sorrendben nyomni a retegvalto -> retegen levo billentyut.
    Nem tudom hogy Linuxon, vagy akarhol mashol letezne ezt a funkcionalitast mimikalo dolog, ezert csinaltam meg magam. :K

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák