Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taltos

    senior tag

    válasz brd #8897 üzenetére

    Valóban írtál ilyet, azonban akkor nem tekinted ezt a kettőt ellentmondásosnak?

    (1) "Mondjuk azért, mert az OS-nek nem lenne feladata (kivéve ugye MS OS-ek) felzabálni a szabad memóriát (...) az a felhasználói programoknak (ez lehet akár egy webserver is persze) kellene, az OS-nek csak annyi lenne a dolga, hogy a HW és a felhasználói programok közötti kapcsolatot megteremtse, és esetleg a parancssorhoz képest némi felhasználói élményt nyújtson (kezelőfelület), de azt csak akkor, ha a user kívánja."

    (2) "nem az előtöltésről beszélek, az nem rossz dolog igazából"

    Mert itt a topicban Sipi, Evone és én is azt mondtuk, hogy többek között az előtöltés miatt van így. Például itt utaltunk erre:

    Hat akkor ez van, ez marpedig elotoltes. És ha kell neki tobb memoria akkor felszabadit annyit amennyit kell elhiheteted, ezért nem értem ezeket a nagy ledöbbenéseket. - evone

    Egyébként az OS-nek nem három (vagy szerinted kettő) feladata van, inkább több száz... És nem biztos, hogy 500 mega kell neki, csak menet közben tárolja az ikonokat (hogy ne tíz percig rakja ki az Intéző a fájllistát), meg még millió egyéb dolgot, amihez a felhasználónak jobb, ha semmi köze nincs. - Sipi

    Magamat nem idézem.

    Azt, hogy előtöltés nélkül mennyit fogyaszt a Win 7 valószínűleg Te sem tudod, mert valószínűleg ez a normális optimalizált működése (ti. hogy a rendszer előre tölt be libeket, ikonokat stb.).

    Én látom, hogy írtál olyat is, csak azt nem tudom, hogy Te is érted-e, hogy mások miért értetlenkednek ezen?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák