Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz FoxiestFox #73722 üzenetére

    Egy jó IPS panel akárhogy nézed, horror drága ezekhez a TN-ekhez képest, és ne a használt árakból induljunk ki. Másfelől a 8bit amennyire tudom, az energiatakarékosságnak tenne be, tehát abból a szempontból lenne szívás.

    A mobilos/tabletes kijelzőket kár ide venni, egyfelől feleakkorák, mint egy notebook kijelző, másfelől a hardver, ami a legtöbbször van mellettük egy olcsó vacak. Nem véletlen kerül egy 13,3-as Yoga 3 [link] is még többe, mint egy T440 mondjuk. Persze, ebben a kijelző is elég jóféle, bár nekem Pentile cucc nem kéne, az is 100%. Másfelől rengeteg telefonos/tabletes kijelző bár elsőre lefosod a bokád a fényes felületétől nagy felbontásától meg agyonszaturált színeitől, második ránézésre viszont sokszor már ezer sebből vérzik az egész. Komoly grafikus munkára azok ugyanúgy teljesen alkalmatlanok, legfeljebb a haveroknak lesz nagyobb élmény rajta a fotókat mutogatni.

    Azt meséld már el, miféle megfontolásból nézed oldalról a kijelzőt Office közben. :DDD Nekem ilyen gondom az életben nem volt, ha pedig mégis, elforgattam a notebookot is, úgyis jobban kézreesik, ha szembe néz velem.
    Hogy minek bele kijelző, már meg lett tárgyalva, hogy a 24"-os asztali monitorom bajosan férne a táskába, és hurcolni is bajos, ezért van egy használható, de nem profi panel ezekben a gépekben, ami pont jó arra, hogy a képszerkesztésen kívül bármit tudjál vele úton is csinálni. Egy kiadványt is nagyjából össze tudsz rakni rajta, legfeljebb otthon fejezed be. Ilyesmikhez amúgysem árt egy AdobeRGB lefedettségű panel, ami még asztaliban is kb. megfizethetetlen, nemhogy notiba. :U

    (#73723) soldi3r: Sajna még nem volt hozzájuk szerencsém. :(

    Nekem amúgy nincs bajom ezzel, hogy tesznek bele fos kisfelbontású panelt, és közepes nagyfelbontásút, de egy valódi "prémium" panel opcionálisan azért tényleg elvárható lenne.

    (#73724) Tikakukac: Nem ismerem a linkelt típust. Nálam szerencsére nincs baj a feketével. Elég jó lett a kalibrálási eredmény is, 120cd/m2 mellett 0,15 a feketém, a max eltérés a feketémben 0,49deltaE, az átlag pedig 0,15. Szerintem ez elég korrekt. Amúgy egy P2414H-ról beszélünk. Biztos vannak IPS-ből, meg Dell-ből is gyengébbek, engem szerencsére eddig többé-kevésbé elkerültek.

    (#73725) hcl: A többségnek itt szvsz semmi szüksége nem lenne rá, csak "nem tetszik neki" a TN. Mellesleg nekem sem. :D De a feladatát ellátja hibátlanul.

Új hozzászólás Aktív témák