Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz audi100td #46453 üzenetére

    Alapvetően nem vitázunk, úgy érzem, csak közelítjük a másikéhoz a szempontokat. :)

    mSATA SSD-nél szerintem ez pont nem egy könnyű feladat. Ha figyelembe vesszük, hogy most vesz valaki egy X40/X41-et, lehet a pár év múlva a következő lépcső max egy X200 vagy X201 lesz, ahol megint nem igen lehet hasznosítani az mSATA SSD-t, illetve talán adapterrel megoldható, kérdés mennyire lesz értelme, hiszen az SSD-k is fejlődni fognak.

    Ha azt a forgatókönyvet vesszük alapul, hogy a felhasználó az X szériánál marad, illetve kb. hasonló lehetőségei vannak anyagilag pár év múlva is, akkor ez így igaz, de ennyire én nem szerettem volna felvázolni a lehetséges fejlesztést, csak általánosságban írtam. Elég nagy ugrást megtéve az X40/41 után az mSATA SSD simán hasznosítható későbbi gépben is. (Részben idekapcsolódó kérdés: rosszul rémlik, hogy az X201 már tud mSATA-t hasznosítani?)

    Amúgy X61s-t vettem tavaly nyáron 34k-ért, új 8 cell akksival (igaz u.gy., de ennyiért még így is korrekt), tip-top állapotban, egyedül a HDD hiányzott belőle, de úgy is SSD ment bele. És nem hetekig bogarásztam az aprót.

    Ehhez kellett azért egy kis szerencse, gondolom, én általában lepusztult akkus, ill. repedt képernyőkeretes/billentyűkeretes példányokat szoktam látni ennyiért. (Ami nekem nem lenne gond, mert ezek cseréjére nem sajnálnám a pénzt, de másnak igen.)

    Nem kizárt a szándékosság, de nem akarok összeesküvés elméletekbe menni.

    Az állandó "rukkoljunk elő újjal a piacon, amit nem optimalizáltunk, majd söpörjük be a nyereséget"-hajszát én azért nem tekintem összeesküvésnek, és véleményem szerint ennyi a háttér a YouTube-nál, illetve a videoformátumoknál. Ami sokkal fájóbb, az a PAE-only (tehát első generációs Pentium M CPU-s rendszerekre nem telepíthető) Windows 8 és Ubuntu számomra (bár utóbbit meg lehet kerülni ilyen-olyan módon).

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • lapa

    veterán

    válasz audi100td #46453 üzenetére

    nem biztos, hogy összeesküvés, a cpu-igény mellett jobb minőséget kapsz.

Új hozzászólás Aktív témák