Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Micuir_M #115090 üzenetére

    Előre leszögezem. Tök jó a kérdésed és nincs vele baj... De...Te jó ég..mi lesz ebből... Esküszöm már a határon vagyok. Szerintem rövidítsük le a szokásos műsort...Én már nehezen viselem.
    Tikakukac szerint utoljára 30 éve gyártottak jót... még az IBM érában, de lehet jobb lett volna ha megmaradnak a sajt szeletelőnél... Az összes széria egyre rosszabb és rosszabb. A mostaniak tömegével hullanak... 300 gépből 500 kuka... A személyes tapasztalata és a haveri körében rituális gép körüli hümmögéssel alaposan kiértékelt és nyúzópadra tett minden típust érintő nagyon mély szakmai véleménye, hogy nincs jó Lenovo gép ma... de HP és Dell se...szóval fussatok bolondok...Most, hogy túl vagyunk ezen...beszéljünk az érdemi dolgokról.

    De, hogy komoly és valós segítséget is próbáljak adni... Azért vannak kérdések. Mi a felhasználás célja? Maradnál a nagyon mobil X méretnél, vagy nyitott vagy kicsit nagyobb méretre? Méret vagy súly problémásabb?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Micuir_M #115090 üzenetére

    > x230i-m, tök jól működik még mindig (hálózatról),
    > ott ugye van még X230 - X270-ig minden.

    - nincs általános jó tanács ..
    - nézd meg az új konfig passmarkját; pl. +20% cpu -ért felesleges a macera - a tartósság nem minden ...
    - én gen8 felett nézegetnék. ( >=4 mag és afelett. ) és >=8GB RAM
    - a használt gépek túlárazottak, inkább vegyél egy "akármilyen" új gépet 3 év garanciával. vagy várj még fél évet ;

    ha tudsz várni, akkor várj;
    az év végén "talán" enyhül a chiphiány
    ami az új és használt laptopok árára is jótékony hatással van.

    Jelenleg egy kevésbé "tartós" consumer Ideapad ( új + gari )
    "Lenovo IdeaPad 3 - Pentium Gold 7505" aminek ~ 5370 a passmarkja
    már 300EUR -ért megkapható ( 4GB-al ; ami 12GB -ig bővíthető )
    Legalább a proci (10nm, 2C/4T TigerLakeUP3 + iGPU Gen12 XE) , az akku és a képernyő ( 14", 1920x1080, 157ppi, 60Hz, non-glare, IPS, 300cd/​m² ) egy ideig jó lesz ..
    és 12GB-ra felbővítve elég használható gép - még a win11-el is;

    összehasonlítva
    egy X270 - 7200U procinak 3412 a passmarkja.
    és az iGPU-ja is elég régi ..

    vagyis ezek alapján (is) súlyozd a vételi alternativákat ..

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák