Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #108096 üzenetére

    Ezek a limitek beállítódnak, ha a BIOS-ban állítgatod a CPU energiatakarékossági opciókat? Próbáltam a T480s-nél, ott nem volt ilyen hatásuk. :(
    Amúgy nekem kicsit fura, hogy 15W PL1-es beállítás nincs is, amikor a 10510-nek az lenne az alap PL1-e. [link] :F

    A 15/15W-os limitnek valóban semmi értelme, egyetértünk, azzal csak azért teszteltem így, hogy könnyebben értékelhető legyen az eredmény. ;) Meglepő módon amúgy szinte ugyanazt a pontot kaptam, mint a gyári 44W-os PL2 limittel. Napi használatban amúgy a 15W PL1 mellé 20W körüli PL2-t szoktam beállítani, az már ellátja a feladatát, de mégsem lő úgy ki a hőfok, mint 44W-al. :K
    Nálam amúgy a power saver-hez hasonló beállítás rengeteget hozott üzemidőben és hőfokon is, bár én csak 12,5W-ig engedtem el, talán 5 másodpercig a szintén 10W PL1 limit mellett. Persze, érdemes hozzá valamelyik energiatakarékossági profilt is aktiválni a vezérlőpultból, és én azokban a maximális órajeleket is kicsit szolidabbra szoktam venni.

    Én amúgy max fix 20W-ból teszteltem a T480s/i5-8250U-t, úgy 1292 pont lett, 2,6Ghz körüli órajellel és max 95 fok hőfokkal. :K Annál nagyon nem tud többet a hűtés benne.

    Amúgy nagyon jó ez a táblázat, amit csináltál, köszönöm a megosztását. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák